Žilinský Večerník

22. júl 2024 | Magdaléna
| 23°C

Tlačové správy

12-dolárový "vuitton" skončí v spaľovni

Finančná správa na vyclievacej pošte v Žiline zadržala zásielky s falzifikátmi športovej obuvi a koženého opaska z Číny. Tovar si objednal Žilinčan, ktorého zrejme zlákala nízka cena výrobkov.

05.09.2023 | 09:01

Muž zo Žiliny, ktorý si cez internetový obchod z Číny objednal aj zaplatil 25 párov botasiek značky NIKE aj kožený opasok LOUIS VUITTON s výhodnou cenou sa dočkal sklamania.

„Značkové“ výrobky zastavili príslušníci finančnej správy na žilinskej vyclievacej pošte po tom ako pri colnej kontrole na nich zistili znaky napodobenín. Zdokumentovali potrebné materiály a obrátili sa na držiteľov ochranných známok, aby sa vyjadrili k podozreniu, či ide o falzifikáty. Po potvrdzujúcej odpovedi športovú obuv a opasok zaistili. Vzhľadom k tomu, že nie je možné garantovať bezpečnosť a zdravotnú nezávadnosť, výrobky skončia v spaľovni.  

Finančná správa opakovane apeluje na ľudí, aby boli opatrní pri kúpe značkových vecí a vyhli sa tak finančným škodám ako i nepríjemnostiam pri preclievaní. Práve nízka cena značkového tovaru je prvým znakom toho, že nemusí byť originálny. Tento prípad je toho vzorom. Napríklad predmetný kožený opasok stál objednávateľa 12 USD, pričom suma obdobného originálneho produktu, ktorú vyčíslil držiteľ ochrannej známky, je 420 eur.

Autor: - r -

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod