29. marec 2024 | Miroslav
| 3°C

Futbal

Čadca pokropená živou vodou

MRS. Futbalisti Čadce v uplynulom týždni odohrali dva zápasy, v oboch boli úspešní. Po víťazstve v kysuckom derby v KNM si aj v druhom zápase na Pohroní pripísali tri body. Víťazne sa skončili derby stretnutia pre vedúci Makov, ale aj pre Bytču, na štíte ktorej zostala 1. FC Teplička.

01.10.2013 | 15:46

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – MAKOV 0:2 (0:1)

Góly:
45. E. Le Giang, 84. Šustek. ŽK: Belaník, Chovanko, Čelko – Pavlica.

K. N. MESTO: Kosa - Valiašek, Belaník, Marko Kopas, Martin Kopas (46. Janiš), Chovanko, Boris (62. Janec), Baranec, Holák (73. Čelko), Hubočan, Beliančin.

MAKOV: Dička – Číž, Korček, M. Pavlica, J. Pavlica (86. Pavlík), Pliešovský, L. Putorík, Planeta, P. Putorík, E. Le Giang, Šustek.

V drese Makova sa predstavil Emil Le Giang, donedávna pôsobiaci v Nitre a mal „prsty“ v oboch góloch. Najskôr v poslednej minúte prvého polčasu strelou spoza obrany prekonal po prvýkrát Kosu, v 84. min. nezištne prihrával Šustekovi na druhý gól. Domácich podržal brankár Kosa, ktorý zmaril ďalšie čisté príležitosti Číža a Pliešovského.

DOLNÁ ŽDAŇA B – ČADCA 0:2 (0:1)

Góly:
8. Kubišta, 90. Polka. ŽK: J. Tlelka, Kormanec, Polka.

ČADCA: Hlava – Novotný, J. Tlelka, Kormanec, Kubišta, Stenchlák (88. Rajnoha), Polka (90. Jarabica), Kulla (78. Kuric), Kubica, Zubka, Pagáč.

Domáci boli opticky lepším mužstvom, ale góly zásluhou Kubištu a Polku strieľali futbalisti Čadce, a tak rozhodli o druhom víťazstve za sebou na ihrisku súpera.

BYTČA – 1. FC TEPLIČKA 2:1 (1:0)

Góly:
11. Špánik (11 m), 77. Pešek – 83. Filo. ŽK: Čikota, Bukvič, Šamaj – Stranianek, Bugala, Tabak, Murárik. ČK: Bukvič za Bytču (po 2 ŽK).

BYTČA: Porubčan – Bukvič, Čikota, Šichman, Hrenák, Malík, Martinka, Špánik, Šamaj (73. Bielik), Pešek (89. Gajdošík), Paiš (66. Pařenica).

1. FC TEPLIČKA: Jurčenko – Adamec, Pavlus, Petruš, Miko, Tabak, Bugala (46. Beniač), Murárik (56. Hýll), Stranianek (46. Mrázik), Knapec, Filo.

KRÁSNO NAD KYSUCOU – RAKYTOVCE 2:1 (1:1)

Góly:
22. Tomčala, 56. Timek – 38. Fojtík. ŽK: Seko, Štrba – Bakovka.

KRÁSNO NAD KYSUCOU: Lastovica – Štrba, Švábik, Blahuta, Šidlo, M. Tomčala (68. Lušňák), Jakubec, Seko, Koleno, B. Kopásek (58. Rusnák), Sýkora (46. Timek).

Domáci si od úvodných minút vytvorili rad šancí. V 22. min. Tomčala skóroval po prvýkrát. Hostia zásluhou skúseného Fojtíka využili zaváhanie obrany na vyrovnanie. V úvode druhej časti Timek prekonal gólmana „rakov“ po druhýkrát. Výsledok mohol prikrášliť desať minút pred koncom Jakubec, ale jeho strelu zastavilo brvno.

Ostatné výsledky 9. kola: Závažná Poruba – Brusno 0:2 (0:2), Púchy, Turák. Kalinovo – Tisovec 1:0 (1:0), Hazucha. Badín – Liptovská Štiavnica 3:2 (0:0), Homola 3 – Kendera, Kiník. Nová Baňa – Lučenec 2:0 (1:0), Kminiak, Jenes.

Dohrávky – 7. kolo: Kysucké Nové Mesto – Čadca 1:2 (0:1), 66. Beliančin (11 m) – 28. Zubka, 52. Kubica. 15. kolo: Nová Baňa – Brusno 1:0 (1:0), Polák.

16. Tisovec 11 2 1 8 10:18 7

Program 10. kola - sobota 5. októbra o 14.30 h: Rakytovce – Lučenec, Čadca – N. Baňa, 1. FC Teplička – D. Ždaňa B, nedeľa 6. októbra o 14.30 h: Makov – Bytča, L. Štiavnica – K. N. Mesto, Tisovec – Badín, Brusno – Kalinovo, Krásno n. Kysucou – Z. Poruba.