Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

5. jún 2020 | Laura
| 14°C

Spravodajstvo

Colníci odhalili ďalšie prehrešky týkajúce sa nákupu cez internet a dovozu áut z tretích krajín

Žilinskí colníci tento rok pristihli v poradí už 19-teho internetového kupujúceho, ktorý uviedol nepravdivé údaje o dovážanom tovare, aby sa vyhol poštovému preclievaniu. Prehreškov sa dopustilo aj 27 osôb, ktoré nezákonne dovážali ojazdené autá z tretích krajín.

28.11.2019 | 11:40

Mobilné telefóny, svietidlá, výživové drinky, diely na bicykle či oblečenie. To bol tovar, ktorý si nechali z tretích krajín poslať objednávatelia cez viaceré e-shopy.

„Pri colnom konaní však príslušníci finančnej správy zo žilinskej vyclievacej pošty odhalili, že príjemcovia týchto zásielok uviedli nepravdivé údaje o zakúpenom tovare alebo predložili o ňom falošné doklady. S cieľom znížiť dovozné platby alebo sa im úplne vyhnúť, deklarovali cenu vecí nižšiu ako bola ich skutočná hodnota. Dopustili sa priestupku, za ktorý im bola v zmysle zákona udelená pokuta," informovala hovorkyňa Colného úradu v Žiline Božena Chríbiková.

Iné prehrešky spáchali zase osoby, ktoré dovážali z tretích štátov použité dopravné prostriedky. Pri vstupe do Európskej únie si nesplnili ohlasovaciu povinnosť na colnom úrade a tovar neprihlásili. Dopustili sa nezákonného dovozu.

Finančná správa preto apeluje na riadne dodržiavanie predpisov, aby sa kupujúcim nepredražila cena za dovezený tovar o pokuty, ktoré v prípade porušenia predpisov musí finančná správa podľa zákona udeliť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: - r -

Zdroj: Colný úrad Žilina

Foto: archív

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod