Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

17. máj 2021 | Gizela
| 11°C

Šport

Diamond gym po rekonštrukcii priestorov: Najmodernejšia telocvična v Žiline

Hlásia exkluzívne priestory v úplne novom šate. Milovníci bojových športov v Žiline majú dôvod na radosť, pretože klub Diamond Gym už od včera (pondelka 7. septembra) funguje v zrekonštruovaných priestoroch. Viac o tomto počine nám prezradil športový manažér klubu Róbert Kajánek.

09.09.2020 | 12:49

OPIERALI SA O VIAC ZDROJOV

Plány boli v klube jasne dané, no tie sa troška pozmenili a konečné dielo sa začalo skôr než sa očakávalo. „Rekonštrukciu sme pripravovali dlhodobo, pôvodne sme ho plánovali na leto, ale aktuálna situácia okolo koronavirusu nám dala dôvod začať skôr z pochopiteľných dôvodov. Od polovice marca boli naše priestory pre športovú i laickú verejnosť zatvorené, tak sme sa pustili do veľkého prerábania,“ uviedol klubový manažér Róbert Kajánek a dodal aj jednotlivé novinky v telocvični. „V podstate sa zmenilo všetko od základov. Jedinou istotou je priestor, kde teraz začíname už desiatu sezónu. Vybúrali sme pár miestností, zväčšili cvičiaci priestor, vymenili komplet športovú infraštruktúru s nadštandardnými antibakteriálnymi tatami, stenami (wallpedmi – pozn. autora) kde sme zadefinovali grafiku posledných turnajov zo Žiliny našich zápasníkov. Je to taká naša galéria, moderné ringy a všetko aj vrátane sociálneho zázemia.“ Financovanie bolo zložené z viacerých zložiek. „Cely projekt je súčasťou veľkého projektu SOŠV .  Dlhodobo sme sa v klube na tento projekt pripravovali aj po vlastnej linii. Celková investícia bola zložená z viacerých zdrojov a spolu S Ľubom Pilatom  sme urobili maximum, aby sa dielo aj napriek týmto ťažkým časom dokončilo. V Žiline je to určite najmodernejšia telocvičňa. Každý sa tam bude cítiť komfortne a my to berieme ako investíciu do budúcnosti, a veríme, že sa táto investícia a veľká snaha vráti podobe spokojných členov a fanúšikov. Ako každý športový klub na Slovensku tak aj My privítame nových členov, nových zápasníkov a verím, že sa zmení aj situácia so športovými podujatiami, aby sme našich borcov mohli aj reálne odprezentovať. Naša členská základňa sa hýbe na úrovni 40 členov, ozýva sa nám veľa ľudí a určite v týchto nových priestoroch to naberie na sile.


 

KAŽDÝ ÚSPECH VEĽKÝM PLUSOM

Pre klub je aktuálne obdobie stále stavom nečinnosti na súťažnej scéne, to sa vo svete bojových športov ako aj na Slovensku len tak rýchlo nezmení. „Zorganizovať podujatie v interiéri pre 500 ľudí je čistý nezmysel. Možno len amatérske zápasy majú zmysel.  My najbližšie plánujeme malý športový event pod holým nebom v priestoroch aquaparku Bešeňova 15. septembra ako malý reštart  pre našich zápasníkov. Pre organizátorov športových podujatí robiť niečo pre 400 divákov v interiéri nejde,“ myslí si Róbert Kajánek, ktorého teší podpora sponzorov klubu, partnerov i samotného mesta Žilina. „Mesto sa snaží aj nám v rámci svojich možnosti vychádzať v ústrety. Sám som bol prekvapený, že sa uvoľnili športové dotácie na tento rok. Nie som ich extra kritik, keď vidím tú snahu športu pomôcť v rámci svojich možností. Každý športový klub by nemal čakať len na pomoc mesta a samosprávy, ale si zháňať financie od sponzorov a partnerov. My mestu Žilina vrátime podporu v podobe výkonov, výsledkoch a reprezentácii nielen klubu. Úprimne fandím všetkým športom v meste, no nemôžu mnohé z nich čakať len na podporu mesta a samosprávy. Treba dlhodobo pracovať na sponzoringu, mediálnom priestore pre reklamu. Ak by sme išli my touto cestou čakania len na pomoc mesta, tak už dávno neexistujeme.“ Diamond Gym je tento rok držiteľom ocenenia Športovec roka Žiliny za rok 2019 zásluhou Milana Paleša. „Veľa ľudí na tento titul reflektovalo. Napríklad Tomi Kid Kovács nám pogratuloval a kredit nášho športu stúpol, lebo nie sme futbal či hokej a každý úspech je pre nás len plus.“ Do budúcnosti si Kajánek želá väčšiu zaangažovanosť štátu do športu, inak nahlas hovorí o veľkom probléme. „Bez financií to nejde, potrebujeme podporiť v tejto situácii podporiť šport. Toto nič nerobenie bude mať obrovskéé následky do budúcnosti, nebudeme mať reprezentantov či výsledky. Hlavne mládež bude doma za počítačom, ale nie na športoviskách. To bude vážny problém.“

Autor: - r -

Foto: archív klubu

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod