6. máj 2024 | Hermína
| 17°C

Šport

Divácky atraktívne derby pre Makov

MRS. V regionálnom derby 10. kola si zmerali sily Makov a Bytča. Makov jedenástym víťazstvom potvrdil pozíciu lídra. Zápas zaujal aj kartovou nádielkou, hlavný rozhodca Medveď ich ukázal deväť, zápas v závere musel dokonca prerušiť. Nedarilo sa ostatným mužstvám regiónu, keď len Čadca si pripísala bod za remízu v domácom prostredí.

07.10.2013 | 16:11

MAKOV - BYTČA 1:0 (1:0)

Gól: 42. E. Le Giang. ŽK: Lé Giang, J. Pvlica – Bielik, Pešek, Špánik, Hrenák, Malík. ČK: Šustek – Špánik.

MAKOV: Dička, Korček, M. Pavlica, J. Pavlica, Pliešovský, L. Putorík, Planeta, Kucej, E. Le Giang (87. P. Putorík), Šustek.

BYTČA: Porubčan – Pauer, Čikota, Hrenák, Malík (68. Paiš), Pařenica, Martinka (68. Gajdošík), Špánik, Šamaj, Pešek, Bielik (46. Hranica).

Hráči lídra súťaže si od úvodných minút vytvorili tlak na bránku hostí, ktorí sa zamerali len na obranu. Makov išiel do vedenia až v závere polčasu zásluhou E. Le Gianga. V poslednej minúte polčasu išiel L. Putorík sám na bránku, ale nedal. Postupne sa hra pritvrdzovala. Ešte v závere polčasu videl červenú kartu za vrazenie do hráča Šustek. Desať minút pred koncom hlavný rozhodca Medveď musel stretnutie pre výtržnosti hosťujúceho fan klubu prerušiť. Po vylúčení Špánika sa však stretnutie dohralo.

ČADCA – NOVÁ BAŇA 0:0

ŽK:
Stenchlák, Jarabica za Čadcu.

ČADCA: Hlava – Stenchlák (81. Rajnoha), J. Tlelka, Novotný, Kubišta, Pagáč, Kuric (74. Dodba), Jarabica, Kubica, Zubka, Kulla.

Čadčania chceli nadviazať na posledné úspešné výsledky. Siedme mužstvo tabuľky však bolo domácim vyrovnaným súperom. Trénerovi Gábrišovi v zostave citeľne chýbali pre karty, dvaja hráči základnej zostavy Polka a Kormanec.

1. FC TEPLIČKA – DOLNÁ ŽDAŇA B 0:1 (0:1)

Gól: 70. Dobrota. ŽK: Filo – Macejko, Jánovský.

1. FC TEPLIČKA: Jurčenko – Adamec, Pavlus, Miko, J. Bugala (29. Murárik), Tabak, Hýll (77. R. Bugala), Stranianek, Mrázik, Beniač (61. Knapec), Filo.

Po druhýkrát na jeseň nevyužili futbalisti Tepličky výhodu domáceho prostredia. Pokiaľ v prvom zápase prehrali s mužstvom z čela tabuľky, Kalinovom, rezerva Dolnej Ždane bola na jej opačnom konci.

KRÁSNO NAD KYSUCOU – ZÁVAŽNÁ PORUBA 0:3 (0:0)

Góly: 61. Macek, 64. Čejka, 88. Herčut. Bez kariet.

KRÁSNO NAD KYSUCOU: Lastovica – Štrba, Timek, Švábik, Blahuta, Šidlo, Tomčala, Jakubec, Koleno(46. Vidoslavljevič), B. Kopásek, Sýkora (46. Rusnák).

Domáci odohrali najhorší zápas sezóny. V prvom polčase si ešte vytvorili šance, ale jediná skončila na brvne Vyskoča. V druhej časti domáci vyprodukovali niekoľko chýb v obrane, ktoré hostia v priebehu štyroch minút potrestali dvoma gólmi, Herčut už len výsledok dve minúty pred koncom prikrášlil.

LIPTOVSKÁ ŠTIAVNICA – KYSUCKÉ NOVÉ MESTO 1:0 (0:0)

Gól: 66. Mahút. ŽK: Mahút, Kajan, Šiška, Gejdoš – Boris.

K. N. MESTO: Kosa – Valjašek, Belaník, Marko Kopas, Martin Kopas, Chovanko, Boris, Baranec, Holák (86. Funtek), M. Hubočan, Beliančin.

Futbalisti Kysuckého Nového Mesta mali raketový štart do sezóny, kedy nazbierali najviac bodov. V posledných štyroch kolách sa trápia, štvrtá prehra v rade ich posunula na predposlednú priečku.

Ostatné výsledky 10. kola: Rakytovce – Lučenec 5:1 (2:0), Hejčík 3, Kohút, vlastný (Schvanter) – Bajzík. Tisovec – Badín 2:3 (1:1), Prikryl, Výlupok, Homola za hostí. Brusno – Kalinovo 0:0.

16. Tisovec 12 2 1 9 12:21 7

11. kolo – sobota 12. októbra o 14.30 h: K. N. Mesto – Tisovec, D. Ždaňa B – Makov, Lučenec – Čadca, nedeľa 13. októbra o 10.30 h: Bytča – L. Štiavnica, o 14.30 h: Z. Poruba – Rakytovce, Kalinovo – Krásno n. Kysucou, N. Baňa – 1. FC Teplička n. Váhom.

V Tepličke (v červenom) sa hralo veľmi tvrdo, šťastnejší hostia uchmatli tri body.