Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

19. jún 2021 | Alfréd
| 14°C

Spravodajstvo

Do bytovky na Hájiku sa nasťahoval ilegálny nájomník, zo spoločných priestorov si urobil ubytovňu, FOTO

Žilinskí mestskí policajti riešili na Hájiku kuriózny prípad. V bytovke na Kempelovej ulici sa zabýval neznámy muž. Zo spoločných priestorov si urobil nocľaháreň.

28.05.2020 | 10:40

Na "ilegalného" nájomníka, ktorý si z pivničných priestorov urobil ubytovňu, upozornil mestskú políciu jeden z obyvateľov. 

„Vo večerných hodinách MP prijala oznam, že na Kempelenovej ulici na sídlisku Hájik sa do spoločných priestorov vchodu paneláku nasťahoval neznámy muž, ktorý si tam nanosil oblečenie a iné osobné veci. Oznamovateľ požiadal o pomoc, pretože nevie ako má v tejto veci postupovať. Hliadkou MP bolo na mieste zistené, že neznámy muž naznášal okrem šatstva aj veci čo našiel v kontajneroch, čím v miestnosti vznikol silný zápach a neporiadok. Obyvateľom vchodu bolo odporučené aby si vymenili vchodové zámky a dôsledne zamykali vchod. V prípade opakovaného výskytu neznámej osoby môžu kontaktovať MP, resp. hliadku na okrsku," informovala Mestská polícia Žilina cez sociálne siete.


Mestská polícia ďalej upozorňuje, že je veľmi dôležité zamykať vchodové dvere, inak sa podobný prípad môže zopakovať kdekoľvek na území Žiliny. 

„Pokiaľ sme aj doma, netreba sa spoliehať iba na pribuchnuté dvere. Zamykanie zaberie pár sekúnd. V opačnom prípade riskujeme neželaného návštevníka. Nezanedbateľnú úlohu v procese bezpečnosti bytových domov má domový dôverník, domovník alebo jednoducho všímavosť obyvateľov vchodu, ktorí by sa medzi sebou mali poznať."

 

Autor: - r -

Foto: MPZA

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod