Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

25. marec 2023 | Marián
| 5°C

Spravodajstvo

Historický moment v žilinskej nemocnici: Prvé dievčatko aj chlapček prišli na svet predčasne

Nie je isté, či sa niečo podobné už v histórii žilinskej pôrodnice stalo, no v roku 2023 obe prvé dve bábätká priviedli na svet akútnymi sekciami tesne za sebou, a to skôr ako bolo pôvodne "v pláne".

01.01.2023 | 21:15

Prvé novoročné dievčatko aj chlapček tak, žiaľ, nemôžu byť hneď so svojimi maminkami a starajú sa o ne sestričky a lekári na jednotke intenzívnej a resuscitačnej starostlivosti o novorodencov. "Do pôrodnice prišli maminkám dnes (1. 1.) zablahoželať aj riaditeľ žilinskej nemocnice Eduard Dorčík s manželkou Lenkou, primárka novorodeneckého oddelenia Katarína Jackuliaková a primár oddelenia gynekológie a pôrodníctva Martin Sudek. Prvým dieťatkom a prvým dievčatkom v novom roku sa stala Diana Alexandra, ktorá prišla na svet v 34. týždni tehotnosti o 1:20 h s mierami 2.240 gramov a 46 centimetrov. Maminka Patrícia zo Žiliny je v poriadku a dnes ju spolu s jej partnerom prišli navštíviť aj ďalšie dve detičky, Alica Anastázia a Lucas Dominik, ktorí sa už sestričky nemôžu dočkať. Hrdý otecko si malú Dianku na JISke podržal v náručí a ona hneď, ako začula jeho hlas, otvorila svoje krásne očká a nespustila ich z tatinka," inforomuje žilinská nemocnica. 
Maminka Petra z Lokce mala do nemocnice dlhú a náročnú cestu. "Malý Ondrejko musel náhle opustiť bruško už v 32. týždni tehotnosti. Narodil sa o 2:36 h s mierami 1790 gramov a 42 centimetrov. Doma ho čaká okrem ocina aj sestrička Eliška, a preto veríme, že budú čo najskôr všetci spolu. Na Nový rok 2023 sa okrem Dianky a Ondrejka u nás stihli narodiť už aj ďalšie tri poklady: Rebeka (6:03 h), Elenka (12:27 h) a Samuel (18:13 h)," doplnili. 

Rok 2022 v nemocnici uzatvoril malý Matejko s maminkou Veronikou. "Na svet prišiel 31.12.2022 o 17:00 h s mierami 3420 gramov a 50 centimetrov. Posledným dievčatkom bola Lujza, ktorú priviedla na Silvestra na svet mamička Zuzana o 11:27 h. Všetkým rodičom blahoželáme z celého srdca, mamičkám prajeme skoré zotavenie, oteckom láskavú náruč a bábätkám najmä veľa zdravíčka a sily. Ďakujeme za vašu dôveru a úspešný vstup do nového roka 2023 v žilinskej pôrodnici." 

Autor: Alexandra Janigová

Foto: Archív FNsP

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod