Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

8. júl 2020 | Ivan
| 14°C

Spravodajstvo

Hotovo! Do žilinskej nemocnice dorazili posledné nové postele

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline sa dočkala a tento týždeň kompletne dokončila historicky najväčšiu výmenu lôžok pre pacientov. Spolu 513 nových postelí, ktoré do nemocnice prichádzali postupne od konca októbra, sa už nachádza na oddeleniach.

13.11.2019 | 12:21

„Posledný kamión dorazil v pondelok, takže aktuálne prebiehajú záverečné výmeny lôžok. Chcem sa preto touto cestou poďakovať všetkým pacientom za pochopenie, trpezlivosť a predovšetkým našim zamestnancom za ich nasadenie a pomoc, s ktorou posledné týždne postele rozvážali na jednotlivé oddelenia, pripravovali ich na izby, prekladali pacientov a odvážali staré lôžka. Veľmi si vážim, že všetky činnosti zvládli počas bežného chodu oddelení popri ich každodennej práci a starostlivosti o pacientov, za čo som im nesmierne vďačný,“ zdôraznil generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek.

Nové postele s antidekubitnými matracmi vysúťažilo pre nemocnicu v Žiline ministerstvo zdravotníctva v rámci centrálneho verejného obstarávania v celkovej výške 1,6 milióna eur. Spolu 17 oddelení si rozdelilo sedem typov lôžok od štandardných až po postele najvyššej triedy pre špecializované výkony na chirurgii a oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny.

„Rozdiel od pôvodných postelí je obrovský, a to nielen pre pacientov, ktorí majú dnes omnoho väčšie pohodlie a komfort, no taktiež pre našich zdravotníkov. Postele sú polohovateľné, je k nim jednoduchší prístup, manipulácia či presun sú omnoho ľahšie, takže námaha personálu sa v tomto ohľade jednoznačne znižuje,“ dodal generálny riaditeľ FNsP Žilina.


Podľa slov vedúceho hospodársko-technického odboru žilinskej nemocnice Eduarda Dorčíka ostanú v areáli nemocnice už len mierne obmedzenia.

„Všetky nové postele sú rozdistribuované, ostáva nám dokončiť triedenie starých lôžok. Časť z nich ostáva v našom lôžkovom fonde, časť posunieme ďalej iným organizáciám a tie v najhoršom stave putujú do zberných kontajnerov,“ priblížil Eduard Dorčík s tým, že práce by sa však už nemali dotknúť dopravy.

„Parkovanie je opäť plne prístupné aj na záchytnom parkovisku pri pavilóne LDCH. Pred touto budovou sa ešte nachádzajú zberné kontajnery, ktoré po naplnení odvezieme a kompletne tým ukončíme celú výmenu. Chceme sa preto poďakovať aj všetkým vodičom a návštevníkom, ktorí s nami zvládli toto náročné obdobie a obmedzenia s tým spojené,“ doplnil vedúci hospodársko-technického odboru fakultnej nemocnice v Žiline.

Autor: - r -

Zdroj: FnsP Žilina

Foto: FNsP Žilina

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod