26. apríl 2024 | Jaroslava
| -2°C

K. Lúčka dvakrát zaváhala, ale na čele drží 5–bodový náskok

Piatková dohrávka II. triedy bola prekvapením na konto lídra tabuľky, keď ten k tomu pridal v ďalšom kole domáce prekvapenie v podobe prehry s Kamennou Porubou v šlágri 22. kola. Najväčší konkurent Zádubnie však prehral v Bitarovej, a tak rozdiel na čele tabuľky zostal na piatich bodoch.

21.05.2013 | 14:44

K. LÚČKA – KAMENNÁ PORUBA 2:3 (1:2)
Góly: 10. R. Martinček, 80. M. Šmárik – 12. Capko, 22. Ondrejka, 90. Mičúch. ŽK: Šmárik, M. Martinček – Mičúch, Baránek.
K. LÚČKA: Nikrmajer – Pytel, Knapec (60. M. Martinček), Sitár, Šmárik, Bielik, Sokol, R. Martinček, Kolesár, Nový, Ďurnek,
K. PORUBA: Majerčík – Kasman, Ondrejka, Baránek, Mičúch, Struhár, Capko (64. Kavecký), Hodas, Štrba, Kadák, Vereš.
Futbalisti lídra začali napĺňať prognózy v 10. minúte po vedúcom góle R. Martinčeka. Dobre hrajúci hostia však ešte do prestávky otočili vývoj zápasu vo svoj prospech a do kabín išli s vedením. Domáca snaha priniesla ovocie v 80. minúte, keď Šmárik vyrovnal, ale kalich horkosti sa domácim naplnil v 90. minúte, keď hostia strelili víťazný gól, na ktorý už odpovedať bolo nemožné.

HÔRKY – D. HRIČOV 0:0
HÔRKY: Chobot – Židek, Ďuraj, M. Špánik, Šupej, Klandúch (60. Ukrop), Košiar, T. Špánik (60. L. Mužík), Martiník, R. Mužík (45. Z. Sagan), Stískal.
D. HRIČOV: Kurota – Rakučák, Randík, Turek, Uhliarik, P. Sabo, A. Sabo, Ďuriník, Lasička, Kalány (65. Hluchý), Gašper.
V Hôrkach hrali mužstvá zo stredu tabuľky, keď hostia prišli s úmyslom pevne zabezpečenej obrany uhrať aspoň bod. To sa im aj podarilo, keď po bezgólovej remíze sa mohli tešiť zo zisku bodu. NEDEDZA – D. POLE 3:0 (1:0)
GÓLY: 30. Krajíček, 54. Ďuríček, 66. Hreus (11m). ŽK: Mravec, Budiač – Ďuriš.
Nededza: Huťka – Krajíček (80. Tomášov), Grühling, Milo, Lutišan (46. Drábik), Mar. Mravec, V. Mravec, Budiač, Hreus, Mir. Mravec (70. Drábik), Ďuríček.
D. Pole: Bohdan – Ďurech, Ďuriš, Raček, Brodek, Dlhopolček, Štrbánik, (59. Papán), Feranec(70. Maránčák), Milo, Rybárik,Magát.
Zápas sa niesol v réžii domácich, ktorí naviac boli efektívni aj v koncovke a po troch góloch zaknihovali víťazstvo udržujúce ich v strede tabuľky.
BITAROVÁ – ZÁDUBNIE 2:0 (1:0)
Góly: 7. M. Kubica, 85. Z. Gaňa.
BITAROVÁ: T. Gaňa – Kubica, R. Gaňa, Z. Gaňa, Gašperec, Hubočan, Adamčík, Horčík (90. Drdák), J. Gaňa, Tomaščík (85. Krajčuška), Belan.
ZÁDUBNIE: R. Belanec – Gašpierik, Majerčík, Buňo, Talafa, Holeš, Pechočiak (69. Pet. Belanec), Kubiatko (13. Lemeš), Kubik, Januš (58. Hlaváč), Sýkora.
Futbalisti Bitarovej hostili druhého z kandidátov na  postup Zádubnie. Po rýchlom vedúcom góle Kubicu domáci udržiavali vedenie takmer do konca zápasu, keď až v 85. minúte pridal „gól pokoja“ Z. Kavecký a poistil  inak zaslúžené víťazstvo domácich
SÚĽOV – PODHORIE 2:0 (1:0)
GÓLY: 19. Šefara, 65. Kocián. ČK: Šefara – I. Gelátka.
SÚĽOV: Danížek – M. Hrehor (15. Fekete), Gajdošík, Smatana, Hudek, Ďurajka (85. Bušovský), Tvrdý, Luk. Kocian, Ľ. Hrehor (80. Kereš), Mar. Kocian, Šefara.
PODHORIE: Zbytek – B. Gelatka, P. Rakovan, Melišík (60. R. Rakovan), I. Gelatka, Šoška, Koša, Borák, Ryboň (80. Danech), Masný (70. Šupej), Belan.
Hostia pricestovali do Súľova s čerstvým piatkovým skalpom lídra tabuľky, ale tam im ruže nevykvitli. V zápase dvoch gólov, ale aj dvoch červených kariet sa nakoniec radovali domáci po víťazstve 2:0.
V. ROVNÉ – HLBOKÉ 3:0 (2:0)
GÓLY: 25., 32., 52. Paur. Bez kariet.
V. Rovné: Korman – Jozef Čvapek (81.Ovseník), Miloš Suchomel, Juraj Čvapek, Mičlo, Jandzík, F. Bujný (71. Šichman), Frolo, Tarabík, Kostan (68. Bielik), Paur.
Hlboké: Zaduban – D. Konečný, Puchoň, Ciesarik, Adamov, Belák, Hrtánek, Vaškovič, Pavlík, Blaško (54. Papánek), Gaňa.
Domáci si víťazstvom udržali postavenie blízko čela tabuľky, keď v ich drese sa hetrikom blysol Paur, keď dával góly po dorážkach či samostatnom úniku.
ĎURČINÁ – LIETAVA 5:0 (2:0)
GÓLY: 4., 57., 64. 88. Sádecký, 22. Kysacký.
ĎURČINÁ: Albert – Michalec, P. Kotrík, Macák, V. Sudor, J. Albert, J. Kotrík, Janek, Kysacký, Sádecký, Nemček.
LIETAVA: Pet. Belan – P. Kadík, P. Gašpierik, J. Ďurajka, J. Židek, Benko, Pet. Gašpierik, Hradský, Hrošovský, Janoška, Sulovský.
V zápase dvoch posledných mužstiev sa zrodilo vysoké a jednoznačné domácich, ktorí mali celý zápas pod kontrolou a hralo sa v ich réžii. Strelecky sa blysol Sádecký, ktorý zaznamenal štyri góly.
Dohrávka 17. kola: PODHORIE – K. LÚČKA 2:1 (1:0).

14.Ďurčiná 21 3 5 13 34:57 11

Program 23. kola - 26. mája o 17.00 h: Ďurčiná – K. Lúčka, Lietava – V. Rovné, Hlboké – Súľov, Podhorie – Bitarová, Zádubnie – Nededza, D. Pole – Hôrky, D. Hričov – K. Poruba.