30. apríl 2024 | Anastázia
| 3°C

Karate Cup 2024 prilákal do Žiliny takmer 300 pretekárov

AC UNIZA Karate klub Žilina v spolupráci so Slovenským zväzom karate usporiadal 6. apríla 2024 na Základnej škole v Budatíne turnaj pre športové talenty v karate Budatín Karate Cup 2024. Turnaj sa uskutočnil pod záštitou poslanca mestské zastupiteľstva Žilina Jozefa Agustína a riaditeľky tamojšej základnej školy Dáši Švaňovej.

10.04.2024 | 19:25

Na tomto  turnaji sa zúčastnilo 297 pretekárov z 27 klubov zo Slovenska. Súťažilo sa v disciplínach agility karate, kata (súborné cvičenia) a kumite (športový zápas). Spolu bolo otvorených 44 kategórií v športových disciplínach agility, kata a kumite. Pre jednotlivé disciplíny bolo vyrobených 176 medailí a 44 pohárov. Najúspešnejším klubom sa stal klub Mestský športový klub Žiar nad Hronom so ziskom 7 zlatých, 7 strieborných a 9 bronzových medailí pred klubom na 2. mieste Karate klub KUMADE Topoľčany, ktorý získal 7 zlatých, 3 strieborných a 5 bronzových medailí.  Domáci klub AC UNIZA Karate klub Žilina sa umiestnil na 3. mieste, keď získal 6 zlatých, 6 strieborných a 12 bronzových medailí. „AC UNIZA Karate klub Žilina, ďakuje všetkým pretekárom a trénerom   za vzornú reprezentáciu oddielu a všetkým rodičom ktorí sa podieľali na organizovaní turnaja,“ znela krátka reakcia predsedu žilinského klubu Jozefa Cisárika.

Za domáci klub AC UNIZA Karate klub Žilina súťažilo 81 pretekárov, z  ktorých sa najlepšie umiestnili nasledujúci pretekári :