5. máj 2024 | Lesana, Lesia
| 10°C

Le Giang chytil penaltu, rezerva MŠK Žilina zimuje tretia

3. liga – východ. Šlágrom posledného jesenného kola bolo stretnutie dvoch mužstiev z čela tabuľky medzi Žilinou B a Dolným Kubínom. V kvalitnom zápase rezerva zvíťazila najtesnejším rozdielom, zostala však na treťom mieste. Potvrdilo sa, že kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva, Moldava nad   Bodvou využila výhodu domáceho prostredia a prezimuje na čele tretej najvyššej slovenskej súťaže.

12.11.2013 | 12:25

ŽILINA B – DOLNÝ KUBÍN 1:0 (0:0)

Gól: 55. Hrbek. ŽK: J. Lončík, T. Ďurica - Bumbera, Podolský, Mrva.

Žilina B: P. Lé Giang - Repáň, R. Lončík, L. Ďuratný, J. Lončík, Švikruha (90. Púčala), T. Ďurica, Tlachač, Jasenovský (83. Dedič), Hrbek, Káčer.

Skvelý zápas, hlavne druhý polčas. Do polčasu narážali žilinskí strelci na obra v bráne Kubína nestarnúceho Trabalíka. Po obrátke sa zrodila gólová akcia po kolmici Ďuricu
na rozbehnutého Švikruhu na ľavej strane, ktorý po zemi centroval a Hrbek pohotovo zakončil. Potom zápas prevzali hostia, ktorých snaha vyvrcholila pokutovým kopom v 82. minúte, ten však Le Giang chytil, ako aj ďalšiu veľkú šancu v 87. minúte. Pochvala patrí obom aktérom duelu, pretože vyše 300 divákov odchádzalo zo stretnutia nadmieru spokojne. Mali aj prečo, videli dobrý futbal plný emócií.

Tréner V. Veselý: „Vedeli sme, že súper bude ťažký. V našej hre sa vyskytli aj chyby, ale bojovali sme a nakoniec vyhrali. S celou jesennou časťou vyslovujem spokojnosť,  ako nováčik súťaže sme získali 29 bodov. Ak by sme mali o 3 či 4 body navyše, bolo by to super, ale chválim celý tím.“

Ostatné výsledky 15. kola

Námestovo – Lipany 2:4 (1:1). Vranov nad Topľou – Martin 1:1 (1:1). Humenné – Lokomotíva Košice 2:0 (1:0). Moldava nad Bodvou – Ružiná 5:2 (2:1). Prešov B – Kremnička 4:1 (1:1). Bardejovská Nová Ves – Poprad 0:2 (0:0). MFK Košice B - Trebišov, nehralo sa pre nespôsobilý terén.

1. Moldava n. B. 15 9 4 2 33:17 31
2. D. Kubín 15 9 3 3 26:16 30
3. Žilina B 15 9 2 4 30:17 29
4. Ružiná 15 7 5 3 38:25 26
5. Lokomotíva 15 7 4 4 22:16 25
6. Poprad 15 6 3 6 27:22 21
7. Trebišov 14 7 0 7 18:19 21
8. Humenné 15 6 3 6 15:36 21