Žilinský Večerník

25. máj 2024 | Urban
| 7°C

Šport

Legendárny klenot hádzanej v Bytči František Garabík už v športovom nebi

Čiernym dňom pre bytčiansku hádzanú bol pondelok 25. marca 2024, keď ukončil svoju životnú púť František Garabík (†79). Vo svojom rodnom meste pôsobil ako tréner, funkcionár, ale zastával aj pozíciu prezidenta MHK Bytča.

04.04.2024 | 19:10

Posledná rozlúčka s Garabíkom bola 28. marca v Dome nádeje Bytča a uctiť si veľkú športovú osobnosť Bytče prišlo množstvo ľudí. Húževnatý športovec od žiackych rokov hral hádzanú v Bytči a postupne vystriedal viaceré ligové družstvá ako Trnava, Michalovce a Považská Bystrica. Svedomitý učiteľ a predovšetkým riaditeľ Základnej školy Eliáša Lániho pôsobil v športe, kde dosiahol ako hráč či tréner množstvo úspechov. Za jeho zásluhy dostal či už od federácie, ale aj mesta Bytča mnoho ocenení.


 

Rovnako mu učaroval aj stolný tenis, ktorý aktívne hrával a aj ho podporoval. Pod jeho vedením vyrástlo mnoho slovenských hádzanárskych reprezentantiek a ako sám hovoril: „Dievčatá sa nechali pre hádzanú sfanatizovať.“ Za najväčší úspech sa radí zisk dorasteneckého titulu ešte z čias Československa v roku 1986. Česť jeho pamiatke!


 

 

 

Autor: Juraj Vnuk, redaktor

Foto: archív P.B.

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod