27. apríl 2024 | Jaroslav
| 9°C

Lietavská Lúčka sa konečne prebrala

Po ôsmom kole IV. ligy skupiny sever sú tri mužstvá z regiónu – Bytčica, Lietavská Lúčka a Rosina na dne aktuálnej tabuľky. Baníci zo Stráňav po víťazstve v Turčianskej Štiavničke zostali lídrom tabuľky. V regionálnom derby v Bytčici si lepšie počínali hosťujúci futbalisti Predmiera.

26.09.2013 | 09:50

TURČIANSKA ŠTIAVNICA – STRÁŇAVY 1:2 (0:0)
Góly: 77. Bodorík - 60. M. Janči, 85. Rolček. ŽK: Fleško - Cetera.
STRÁŇAVY: Kollár – M. Janči, Kosa, Rolček, L. Janči, Cetera (75. Jamečný), Syrovátka, P. Lončík, Ozimý, Chasník (70. Čuraj), Remek (85. T. Lončík).
Na horúcej turčianskej pôde sa hral dobrý futbal. Prvý polčas sa skončil bez gólov. V druhom išli do vedenia baníci, ktorí po Remekovej prihrávke išli do vedenia hlavičkou M. Jančiho. Domácim sa podarilo vyrovnať, ale päť minút pred koncom Rolček prestreli domáceho brankára a bolo dokonané.
BYTČICA – PREDMIER 0:2 (0:1)
Góly: 37. T. Klus, 90. Šimoník. ŽK: Šimoník, Husár, T. Klus za Predmier.
BYTČICA: Hanovec – Matejka, Drahno, Koštialik, Kočiš, Klobucký, Repkovský, Zuziak, Wtorek, Ťažký, Haničin.
PREDMIER: Uríček – B. Sluka, Bednár (74. M. Klus), Chvalník, M. Šimoník, Nuček, Klus, P. Pobijak, Bajza (86. Kmetík), Husár (90. Bačík), M. Pobijak.
Hostia mali počas zápasu viac streleckých príležitostí. V 37. min. prečíslili domácu obranu a Klus strelil prvý gól. Domáci v závere zápasu hrali vabank, čo využil Šimoník na druhý gól.
VRÚTKY – ROSINA 4:0 (3:0)
Góly: 1. Gorgosz, 6. Rohoň, 16. Scherer, 51. Mazúr.
ROSINA: Matejčík – Jaroš, Turský, Miho, Mičenec, Porubčanský, Paur, Krištofík, Šuhaj, Kubík, B. Labant.
Vrútočania na umelom trávniku rozhodli stretnutie v priebehu prvých šestnástich minút, keď Matejčík musel trikrát loviť loptu zo svojej siete a prakticky bolo po zápase.
ORAVSKÉ VESELÉ - KYSUCKÝ LIESKOVEC 0:1 (0:1)
Gól: 15. M. Smatana. ŽK: Mihalda, M. Smatna, Horecký, Zuziak.
K. LIESKOVEC: Kasman – P. Horecký, Minárik, Kincl (71. Vajdík), Smatana, Gavlas, Mrenka, Zuziak, L. Horecký, Mihalda, Šebík.
Vyrovnaný zápas, kde Kysučania boli do polčasu silnejší na lopte a jediný gólový moment sa zrodil, keď špílmacher Kincl ponúkol centrovanú loptu za obranu pre Šebíka. Ten po zrážke s domácim gólmanom vytvoril priestor pre Smatanu, ktorý mal už jednoduchú pozíciu.
LIETAVSKÁ LÚČKA – ORAVSKÁ JASENICA 2:0 (2:0)
Góly: 12. Pupiš, 16. Milec. ŽK: Baranovič (L. Lúčka).
L. LÚČKA: Chupaň – Baranovič, Zemiak (69. Kramár), Hroza, Ďurdina, Krauz (86. Tvardek), Papajčík, Beňadik, Pupiš, Milec, Sventek.
Cementárom vyšiel úvod zápasu, keď po dvadsiatich minútach vyhrávali o dva góly, ktoré padli po rýchlych protiútokoch. Najskôr Pupiš po prihrávke Milca obstrelil gólmana hostí, Milec bol aj pri druhom góle, keď hlavičkou pridal druhý gól. Hostia v druhom polčase v snahe vyrovnať otvorili hru, boli to však domáci, ktorí si vytvorili ďalšie príležitosti. Pupiš, Milec a striedajúci Kramár ich však nevyužili.
Ostatné výsledky 8. kola: Trstená – Belá/Dulice 0:1 (0:1). Tvrdošín – Liptovský Hrádok 3:2 (2:2), Zboroň, Kubala, Križan – Babic 2.

14. L. Hrádok 8 2 1 5 11:16 7

9. kolo – nedeľa 29. septembra o 15.00 h: L. Hrádok – Vrútky, Or. Jasenica – Tvrdošín, K. Lieskovec – L. Lúčka, Belá/ Dulice – Or. Veselé, Stráňavy – Trstená, Predmier – T. Štiavnička, Rosina – Bytčica.