9. máj 2024 | Roland
| 6°C

Makov v miernom trháku

MRS Futbalisti Makova v jesennej časti nastrieľali svojim súperom už trikrát po päť gólov. Po domácich víťazstvách nad Liptovskou Štiavnicou a Závažnou Porubou však prvýkrát dali päťku na ihrisku súpera. Aj vďaka remíze Krásna n. Kysucou v Kalinove majú dve kolá pred koncom jesene na čele tabuľky šesťbodový náskok.

14.10.2013 | 16:26

DOLNÁ ŽDAŇA B – MAKOV 2:5 (0:1)

Góly: 85. Hudec, 89. Dobrota – 8., 55. E. Le Giang, 50., 86. P. Putorík, 60. Kucej. ŽK: Hájovský – Dička.

MAKOV: Dička – Číž (68. Pavlík), Korček, M. Pavlica, J. Pavlica, Pliešovský, L. Putorík, Planeta, Kucej, E. Le Giang (89. Lúčan), P. Putorík.

Makov išiel pomerne rýchlo do vedenia, v 15. min. mohol P. Putorík zvýšiť na 2:0, ale prestrelil. V druhom polčase hostia jasne dominovali. Za stavu 5:0 však poľavili a domáci z dvoch striel vyťažili dva góly.

LUČENEC - ČADCA 4:0 (0:0)

Góly: 63., 66. , 81. Husaník, 53. Kupček. ŽK: Geri, Rubint – Kubišta, Stenchlák. ČK: Pagáč za Čadcu.

ČADCA: Maslík – Stenchlák, Novotný, T. Tlelka, Kubišta, Pagáč, Jarabica, Polka (71. Rajnoha), Kormanec, Kulla (85. Kuric).

Všetkých trinásť hráčov Čadce dostalo šancu v zápase na juhu republiky. Skúseného Marka Hlavu v bráne nahradil dorastenec Maslík, ktorý štyrikrát lovil loptu zo siete, trikrát po strelách Husaníka.

BYTČA – LIPTOVSKÁ ŠTIAVNIČKA 2:0 (1:0)

Góly: 6. Pařenica, 75. Špánik. Bez kariet.

BYTČA: Porubčan – Pauer, Čikota, Hrenák, Malík, Pařenica, Martinka (82. Paiš), Špánik (87. Gajdošík), Šamaj, Pešek, Hranica (68. Bukvič).

Obe mužstvá hrali útočný futbal. Bytča išla rýchlo do vedenia, keď sa z ostrého uhla technickou strelou presadil legionár Pařenica. Hostia odpovedali dvoma príležitosťami, ktoré Porubčan kryl. V druhom polčase boli domáci lepším mužstvom. Pätnásť minút pred koncom Špánik po priamom kope hlavičkou prekonal gólmana hostí, Žiaran však v závere kryl viaceré dobré príležitosti Bytče.

KALINOVO - KRÁSNO NAD KYSUCOU 0:0

ŽK: Sýkora, Vidoslavljejič. ČK: Vidoslavljevič za Krásno.

KRÁSNO NAD KYSUCOU: Lastovica – Štrba (46. Lušňák), Timek, Švábik, Blahuta, Vidoslavljevič, Jakubec, Seko, Koleno, Sýkora.

NOVÁ BAŇA - 1. FC TEPLIČKA 1:0 (0:0)

Gól: 66. Petráš z 11 m. ŽK: Rudzan, Jenes – Knapec.

1. FC TEPLIČKA: Tichák – Adamec, Miko, Petruš, Tabak, Stranianek, Knapec, Bugala, Murárik, Beniač, Filo.

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – TISOVEC 1:0 (0:0)

Gól: 53. Janec. ŽK: Janec – Brndiar, Sudor.

K. N. MESTO: Kosa – Valiašek, M. Belaník, Marko Kopas, Martinec (70. Vavro), Martin Kopas, Chovanko, M. Boris (46. Janec), Holák (74. Funtek), M. Hubočan, Beliančin.

Ostatné výsledky 11. kola: Závažná Poruba – Rakytovce 1:1 (1:1). Badín – Brusno 0:0.

16 Tisovec 13 2 1 10 12:22 7

Dohrávka 15. kola – streda 16. októbra o 15.00 h: Čadca – L. Štiavnica.

12. kolo – sobota 19. októbra o 14.00 h: Rakytovce – Čadca, 1. FC Teplička n. Váhom – Dolná Tižina – Lučenec, nedeľa 20. októbra o 14.00 h: Makov – N. Baňa, L. Štiavnica – D. Ždaňa B, Tisovec – Bytča, Brusno – K. N. Mesto, Krásno n. K. – Badín, Z. Poruba – Kalinovo.