Tímy boli rozdelené do dvoch základných skupín. V našej skupine A na nás čakali silní súperi: Bratislavský, Košický a Trnavský kraj. V úvodnom dueli proti Bratislave bolo na kurtoch spočiatku cítiť miernu nervozitu. Michal Sýkora sa však nenechal súperom rozhodiť a svojou perfektnou hrou, najmä v druhom a treťom sete, doviedol stretnutie do víťazného konca. Rovnako skvele sa darilo aj Filipovi Vrúblovi, ktorý svoj prvý singlový zápas vyhral úplne hladko. Vďaka vynikajúcim výkonom proti Košickému aj Trnavskému kraju sme celú skupinu suverénne vyhrali a vybojovali si priamy postup do finále.
Druhý deň priniesol očakávané finálové vyvrcholenie proti víťazovi skupiny B – Prešovskému kraju. V prvej dvojhre nezačal Michal najlepšie, no v druhom sete predviedol svoje herné kvality a vyrovnal stav zápasu. V rozhodujúcom treťom sete však po obrovskej dráme nešťastne a tesne prehral. V druhej dvojhre dostal slovo Filip Vrubeľ. Ukázal pevné nervy, predviedol pekný výkon a súperovi nedovolil uhrať ani set, pričom zvíťazil hladko 2:0 na sety.
Za stavu série 1:1 musela o držiteľovi titulu rozhodnúť záverečná finálová štvorhra. V nej naši chlapci na kurte jednoznačne dominovali. Svojím predvedeným výkonom a obrovskou túžbou po víťazstve vyhrali zápas 2:1, čím spečatili celkový triumf.
Naša škola sa tak oficiálne stala majstrom Slovenska v bedmintone! Všetkým trom chlapcom srdečne gratulujeme k tomuto historickému úspechu a ďakujeme za fantastickú reprezentáciu našej školy.
Zlatú medailu pre našu školu vybojovali: Michal Sýkora, Filip Vrubeľ a Šimon Mihalčin
Realizačný tým: Mgr. Pavol Blasbalg (uč. telesnej výchovy), Ing. Martin Mihallčin (bedmintonový poradca), Jakub Vrúbel (kustót)



