| 7°C

Mládež pod košmi

KADETI – finálový turnaj (FINAL FOUR) o majstrovský titul v sezóne 2012/2013

15.05.2013 | 09:07

Academic ŽU Žilina ako víťaz celoslovenskej dlhodobej dorasteneckej ligy kadetov usporiadal z poverenia Slovenskej basketbalovej asociácie počas uplynulého víkendu záverečný finálový turnaj
o titul. V športovej hale Žilinskej univerzity na Veľkom Diele štartovali štyri najlepšie tímy z dlhodobej časti súťaže – domáci Academic ŽU, Košice, Prievidza a Považská Bystrica. Na základe výkonnosti a výsledkov v sezóne boli najväčšími kandidátmi na titul Žilina a Prievidza, ale získal ho prekvapujúco „papierovo“ najslabší účastník FINAL FOUR, tím Považskej Bystrice! Žilinčania, ktorí vo svojom prvom zápase porazili nového majstra, nakoniec skončili bez medaily.

Výsledky:
Piatok 10. mája: BC Prievidza mládež – BK TU Esprit Košice 79:59 (37:27). Academic ŽU Žilina – IMC Slovakia Považská Bystrica 86:68 (58:30). Sobota 11. mája: Považská Bystrica – Košice
89:75 (40:45). Academic ŽU Žilina – BC Prievidza mládež 79:91 (36:37). Nedeľa 12. mája: Academic ŽU Žilina – BK TU Esprit Košice 71:72 (41:40). Body Žiliny: Merešš 28, Harabín 11, Kamenišťák
9, Lehotský 9, Frnčo 6, Tarčák 5, Tabák 3. Za víťazstvo by Žilinčania „brali“ strieborné medaily, prehra ich odsunula na konečné 4. miesto.

Tabuľka turnaja, konečné poradie:
1. Pov. Bystrica 3 2 1 226:226 5
2. Prievidza 3 2 1 235:207 5
3. Košice 3 1 2 206:239 4
4. Žilina 1 2 236:231 4

STARŠÍ ŽIACI – pozvánka na  finálový turnaj o majstrovský titul:
Mládežnícky basketbalový klub Victoria Žilina, víťaz dlhodobej časti 1. ligy v skupine o 1. - 8. miesto, usporiada v závere týždňa v športovej hale Spojenej školy na Rosinskej ceste záverečný finálový turnaj o majstrovský titul. Časový program zápasov Žiliny, voľný vstup: piatok 17. mája: 18. h Žilina – Levice, sobota 18. mája: 17.30 h Žilina – Spišská Nová Ves, nedeľa 19. mája: 12. h Žilina