Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

26. máj 2022 | Dušan
| 15°C

Tlačové správy

Na slovíčko o cigaretovom dyme

Hovorí sa, že na každý problém existuje riešenie. A je to skutočne tak...

17.01.2022 | 14:34

V minulom článku sme hovorili o novoročných predsavzatiach a cieľoch. Pri ich plnení a dodržiavaní to nie je to vôbec jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Často potom prichádza napätie, človek sa cíti viac pod stresom a bojí sa, že sklame seba, rodinu či svoje okolie...

Stres a dym? Obom stopku

A čo teda tento nepríjemný spoločník? Čo s ním? Stres a dym sa, žiaľ, kamarátia. Keď sa človek necíti komfortne a pociťuje viac stresu, práve vtedy často siahne po cigarete, k prvej ide druhá a potom ďalšia a ďalšia. Presne tak, stres je jedným z hlavných spúšťačom fajčenia a k fajčeniu klasických cigariet „dopomáha“ napríklad i pocit neistoty, príval povinností, ale i možný homeoffice. Práca z domu nám totiž dáva väčší pocit slobody aj pri zlozvykoch.

Pri práci z domu preto môžeme byť viac v pokušení a máme viac možností porušiť svoje sľuby „svojmu zdravšiemu ja“.  Cigaretový dym však nie je vhodným spoločníkom na ceste za zdravším životným štýlom a môže pokaziť aj nejedno novoročné predsavzatie.


 

Ako je to s tým nikotínom?

Vráťme sa ešte na chvíľu k cigaretám a zopár faktom. Vedeli ste, že príčinou ochorení nie je nikotín? Odborníci, vrátane vedúceho úradu pre zdravotníctvo USA (U.S. Surgeon General) a Kráľovského kolégia lekárov vo Veľkej Británii (UK Royal College of Physicians) súhlasia s tým, že nikotín, hoci je návykovou látkou, nie je primárnou príčinou vzniku ochorení súvisiacich s fajčením. Ochorenia súvisiace s fajčením sú vyvolané predovšetkým inhaláciou škodlivých látok, ktoré sa z veľkej časti vytvárajú pri spaľovaní tabaku, a tak nikotín nie je ich primárnou príčinou.

Bezdymové zariadenia sú kľúčom k hľadaniu alternatív ku klasickým cigaretám. Pozrime sa na to, čo presne hovoria čísla.  Bezdymové zariadenie IQOS používa približne 20,4 milióna dospelých užívateľov po celom svete. Z celkového počtu dospelých užívateľov už 73 percent prestalo úplne fajčiť klasické cigarety a prešlo na bezdymové zariadenia.


 

Ako sme už naznačili, tak v boji proti fajčeniu klasických cigariet môže byť prvým krokom vhodná alternatíva. Dymovú bodku klasickej cigarete môžete dať vďaka novinke lil SOLID 2.0. Cenovo dostupná alternatíva, pri používaní ktorej vzniká namiesto dymu aerosól, ponúka niekoľko benefitov – už žiaden dym, zápach či popol. Navyše,  vaše zuby sa vám poďakujú tiež. Aerosól z nahrievaného tabaku zanecháva na zuboch výrazne menej škvŕn.

Cenovo dostupný lil

Bezdymová novinka lil SOLID 2.0 bez zápachu a popola je vhodná pre všetkých, ktorí túžia dať stopku klasickým cigaretám. Toto alternatívne riešenie nespaľuje tabak a nespôsobuje pasívne fajčenie, pri jeho používaní vzniká namiesto dymu aerosól. Ten sa vo vzduchu  rýchlo vyparí. Aerosól tiež obsahuje v priemere o 95 percent menej škodlivín ako cigaretový dym a je zložený prevažne z vodnej pary, nikotínu a glycerínu. Jeho ďalšia výhoda spočíva i v tom, že sa nedrží na pokožke, vo vlasoch, nie je ho cítiť ani na končekoch prstov alebo na oblečení a predmetoch vo vašom okolí. Aerosól z nahrievaného tabaku zanecháva na zuboch výrazne menej škvŕn.

Bezdymová alternatíva prichádza v dvoch farebných prevedeniach COSMIC BLUE a STONE GREY. Zariadenie je zároveň kompatibilné s IQOS 3 DUO. lil SOLID 2.0 je určený len pre dospelých fajčiarov, obsahuje nikotín, a tak nie je úplne bez rizika.

 

Autor: - r -

Zdroj: PR

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod