Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

29. marec 2023 | Miroslav
| -4°C

Spravodajstvo

Nielen z chleba žije človek: Ukrajinské rodiny potešili darované biblie

Žilinský večerník sa rozhodol opäť nezištne pomáhať. Tentoraz naša redakcia spojila sily so Slovenskou biblickou spoločnosťou, ktorá darovala pre ukrajinské rodiny v Žiline vyše sto biblií v ich materinskom jazyku. Počas uplynulého týždňa sme na dvoch frekventovaných miestach odovzdali nielen knihy, ale aj potravinovú pomoc.

12.05.2022 | 21:23

 Myšlienka vznikla spontánne bez našej iniciatívy z redakcie, kde sme my najprv len sprostredkovali kontakty na jednotlivých pracovníkov. „Bol som pracovne v Žiline a videl som prácu miestnych komunít v pomoci ukrajinským rodinám a pozitívne ma udivoval prepracovaný systém. Keďže vplyvom vojnových okolností sme zareagovali na aktuálne potreby trhu, tak do tlače išli viaceré vydania biblií čisto pre Ukrajincov. Som rád, že po mojom oslovení redakcie Žilinského večerníka sa nám podarilo darovať komunitám vyše sto biblií. Predsa, nielen z chleba žije človek, ale z každého slova, ktoré vychádza z Božích úst,“ vysvetlil riaditeľ Slovenskej biblickej spoločnosti Štefan Ševčik, ktorý dlhoročne žije v Banskej Bystrici, ale korene má práve zo žilinského regiónu. Odozva ukrajinských rodín bola výborná, v tejto situácii pre nich netradičný dar bol silnou vzpruhou. „Boli sme milo prekvapení, sama si pamätám, že podobnú bibliu som mala v rukách ako malé dieťa a teraz ju držím znova. Pekné reakcie sme mali aj od samotných ľudí, úprimne sa potešili,“ povedala nám ukrajinská dobrovoľníčka Inna Onyshchenko, ktorá žije v Žiline a pomoci sa venuje od 26. februára, keď sa spoločne s ostatnými ľuďmi rozhodli vytvoriť Camp pre utečencov.


 

 

Naša redakcia počas uplynulého piatka odovzdala biblie aj do priestorov Komunitného centra Ukrajinského domu v Žiline a prispela aj potravinovou pomocou. „My v redakcii sa už dlhodobo snažíme nezištne pomáhať ľuďom v Žiline a okolí. Som rád, že po mojej výzve zareagovali kolegovia a vyzbierali sme peknú sumu, za ktorú sme nakúpili potraviny. Biblie sú kvalitný bonus, pretože určite potešia a pohladia dušu. Týmto ďakujem Slovenskej biblickej spoločnosti za pekné gesto, ktoré sám inicioval jej riaditeľ a nás oslovil so sprostredkovaním tejto jeho myšlienky. Vždy pri našich charitatívnych udalostiach prízvukujem, že sa nepotrebujeme chváliť a skutočne je to nezištná aktivita. Ak sme aj týmto príspevkom inšpirovali aspoň jedného z vás k pomoci druhým ľuďom okolo seba, tak to malo zmysel. A vôbec to nemusí byť potravinová pomoc či finančné dary. Pozerajte na svet s otvorenými očami, potom určite uvidíte, kde môžete byť prospešní pre spoločnosť,“ zdôraznil šéfredaktor Žilinského večerníka Juraj Vnuk.

Autor: - r -

Foto: Ľubomír Rendár

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod