Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

8. júl 2020 | Ivan
| 9°C

Šport

Obranca Kristián Vallo chváli po Slovane celý tím: Je to trénerova zásluha

V čisto slovenskej základnej jedenástke Šošonov bol tretím najskúsenejším na ihrisku po Paurovi a Minárikovi v počte odohraných minút vo Fortuna lige. Krajný obranca Kristián Vallo (22) hýril proti Slovanu ofenzívnou aktivitou a za predvedený výkon adresoval pochvalu pre celý tím. Viac už prezradil v rozhovore pre Žilinský večerník.

23.06.2020 | 15:24

Napriek prehre 2:3 sa nemáte za čo hanbiť, súhlasíte?

Hral sa dosť zaujímavý zápas pre oko diváka. Vytvorili sme si dosť šancí, remíza by bola spravodlivejšia a Slovan nás potrestal za každú chybu. Bohužiaľ, v konečnom zúčtovaní nám chýbal gól, no herne to nebolo zlé. Išli sme do toho odhodlane. Tréner nás na tréningoch dosť burcuje a tieto výkony na ihrisku sú jeho zásluhou. Podľa mňa je to správny smer.

V noci po zápase sa vám nesnívalo z kľučiek Mohu? Brániť takého hráča je náročne a ešte k tomu aj vytrvalo podporovať útok.

Mal som pokojnú noc, tento hráč ma nemátal. Už pred zápasom som pozeral nejaké videá, snažil som mu zabrániť v góloch, no nie vždy sa mi to podarilo. Osobne som sa cítil na ihrisku veľmi dobre, zápas mi chutil a bolo vidieť, že nám to chutilo všetkým. Opakujem, že to je zásluha tréningov, lebo na každom z nich ideme jak jedna mašina.

Po striedaní Paura ste boli druhým najskúsenejším Šošonom na ihrisku, zvýšite občas v kabíne hlas na svojich spoluhráčov?

Sám seba nevnímam, že musím chalanov burcovať či im dávať rady. Sme skoro jedna veková kategória a našim vodcom aj v kabíne je Jakub Paur. Celkovo všetci si povieme všetko otvorene, nikto sa na nikoho neuráža a je vidieť, že každá kritika či rada je namierená, aby sme sa zlepšovali.

Do konca sezóny zostávajú tri stretnutia, druhé miesto v tabuľke udržíte?

Budeme bojovať, aby sme to zvládli. Čaká nás Ružomberok, chceme tam uspieť. Cítime, že sme dobrá partia, ktorá dá do každého zápasu maximum pre úspech a takto pôjdeme do toho aj v zostávajúcich stretnutiach. Verím, že ak to bude možné prídu nás povzbudiť aj diváci, určite sa nám bude ešte lepšie.

Autor: Juraj Vnuk, redaktor

Foto: MŠK Žilina - Ján Mintál

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod