Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

21. október 2021 | Uršuľa
| -0°C

Spravodajstvo

Práce na dočasnom premostení v mestskej časti Vranie začnú o pár dní. Poznáme termín  

Národná diaľničná spoločnosť začne s prácami na dočasnom premostení v mestskej časti Vranie už o pár dní. Dopravu presmerujú na okolité komunikácie.

07.10.2021 | 07:40

 

Národná diaľničná spoločnosť informovala prostredníctvom sociálnych sietí o termíne začatia prác na dočasnom premostení v mestskej žilinskej časti Vranie. „O niekoľko dní presne 13.10.2021 odštartujeme dôležité a veľmi potrebné práce na zrekonštruovaní dočasného premostenia v žilinskej mestskej časti Vranie. Iste si pamätáte, že v roku 2015, pri výstavbe D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno sme potrebovali premostiť rieku Kysuca. Pomohol modernizovaný železničný most ŽM 16. Na premostenie využívame dva provizórne mosty dĺžky 72 metrov, ktoré boli navrhnuté a určené pre železničnú prevádzku. Museli sme ich preto upraviť, aby po nich mohli prechádzať aj automobily,“ informuje NDS a s tým, že premostenie výrazne pomáha k ekologickej ochrane územia, čo sa prejavuje znížením exhalátov, hlučnosti a v neposlednom rade aj nehodovosti.  „Jeho vybudovanie zlepšilo nielen bezpečnosť a plynulosť premávky, ale výrazne sa podpísalo aj pod zníženie tranzitnej dopravy po miestnych komunikáciách, ktoré neboli dimenzované na takúto dopravnú záťaž. Prispieva k celkovému skvalitneniu života a sociálnemu komfortu ľudí žijúcich v tejto mestskej časti,“ doplnili a dodali, že po jeho rekonštrukcii budú môcť motoristi využívať benefity (pôvodne dočasného mostu) aj naďalej.

Rekonštrukčné práce si vyžiadajú úplnú uzáveru mostov a cesty III/2095. Oba jazdné smery na premostení ako aj cesta III/2095 medzi obcami Vranie a Rudinka budú od 13.10.2021 do 30.11.2021 úplne neprejazdné. Doprava bude počas týchto dní presmerovaná na okolité komunikácie.

 

O téme sme informali aj tu: https://lnk.sk/dps4

Autor: Alexandra Janigová

Foto: NDS

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod