Žilinský Večerník

19. júl 2024 | Dušana
| 25°C

Z regiónu

Prezentácia cyklosprievodcu a cyklomagistrály Rajeckou dolinou

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rajecká dolina (OOCR) predstavila pri príležitosti otvorenia letnej sezóny 2024 (14.6.2024) predstavila produkt cyklosprievodcu, cyklookruhy Rajeckou dolinou a Rajeckú cyklomagistrálu. Podujatia sa zúčastnila aj štátna tajomníčka Ministerstva dopravy Denisu Žiláková, podpredseda Žilinského samosprávneho kraja Peter Weber, starostovia obcí Rajeckej doliny ako aj členovia a partneri OOCR Rajecká dolina.

15.06.2024 | 08:52

CYKLOMAGISTRÁLA RAJECKOU DOLINOU

V roku 2023 OOCR Rajecká dolina spustila práce na historicky najväčšom cykloprojekte v Rajeckej doline, ktorým je cyklochodník „cyklomagistrála Rajecká dolina“. Na  stretnutí predseda OOCR Rajecká dolina Peter Slyško odprezentoval štúdie realizovateľnosti cyklomagistrály Rajecká dolina ako aj koncepciu celého projektu spoločne s cyklopointami, infraštruktúrou a detailným trasovaním. Trasa meria 28 kilometrov a náklady na výstavbu sú odhadnuté na 16 až 18 miliónov eur. Prechádza siedmimi katastrálnymi územiami a v záujme flexibility bude rozdelená na niekoľko stavebných úsekov. Realizátorom tejto významnej investičnej a rozvojovej stavby bude OOCR Rajecká dolina.


 

CYKLOSPRIEVODCA A OKRUHY RAJECKOU DOLINOU

Predmetom stretnutia bola prezentácia unikátnej služby cyklosprievodcu pre turistu a návštevníka. Cyklosprievodcu si bude môcť cyklista objednať prostredníctvom OOCR Rajecká dolina alebo priamo v požičovni e-bikov Penziónu a pivovaru Flámm. Cyklosprievodca ponúka okruhy Rajeckou dolinou, prípadne personál zostaví zákazníkovi cyklookruh na mieru podľa jeho predstáv, skúseností a individuálnych požiadaviek. Zároveň OOCR Rajecká dolina predstavila aj brožúru cyklosprievodcu, ktorú si bude môcť turista a návštevník stiahnuť z webu OOCR Rajecká dolina, prípadne vyzdvihnúť v TIC Rajecké Teplice či v Pivovare a penzióne Flámm. Týmto dňom bol cyklosprievodca a cyklookruhy slávnostné uvedené do užívania. Pri tejto príležitosti predseda OOCR RD Peter Slyško, pani štátna tajomníčka ministerstva dopravy Denisa Žiláková podpredseda ŽSK Peter Weber symbolicky odštartovali prvú cyklojazdu po jednom z prezentovaných okruhov. „Som nesmierne rád, že členovia OOCR Rajecká dolina vyjadrili záujem a plnú podporu realizácie tejto, pre našu malebnú Rajeckú dolinu aktuálne najvýznamnejšej investičnej stavby. O Rajeckej cyklomagistrále sa hovorí posledných viac ako 20 rokov. Minulý rok sa OOCR Rajecká dolina rozhodla spustiť práce aby sme mohli realizovať túto investíciu a za posledný rok sme sa výrazne posunuli v jej prípravách.


 

 

Rajecká cyklomagistrála je dôležitá nielen z hľadiska turistiky a rozvoja cestovného ruchu, ale predovšetkým, a najmä, je dôležitá pre bezpečnosť dopravy obyvateľov Rajeckej doliny. Chcem ako predseda OOCR poďakovať všetkým, ktorí sa s plným nasadením podieľajú na prípravných aktivitách. Verím, že už čoskoro sa budeme môcť predstaviť ďalší posun tohto projektu a v dohľadnej dobe sa previezť po Rajeckej cyklomagistrále.“ vyjadril sa Peter Slyško, predseda OOCR Rajecká dolina. „Aj z pozície ministerstva sme si vedomí požiadaviek na doplnenie kvalitnej dopravnej infraštruktúry, ktorá bude slúžiť na zlepšenie podmienok pre mobilitu obyvateľov žijúcich v Rajeckej doline. V priebehu pár týždňov bude preto vyhlásené verejne obstarávanie na dobudovanie diaľničného privádzača z Porúbky do Lietavskej Lúčky. Popritom chceme začať prípravu na doplnenie zabezpečovacích zariadení na železničnej trati, ktoré zhustia súčasný takt. A samozrejme, sme pripravení spolupracovať aj pri financovaní kvalitných projektov na výstavbu cykloinfraštruktúry“, uviedla Denisa Žiláková.


 

Autor: - r -

Zdroj: PR

Foto: OOCR Rajecká dolina

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod