Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

30. október 2020 | Šimon, Simona
| 5°C

Spravodajstvo

Prísnejšie pravidlá pre bicykle. Vandalom hrozí poriadna pokuta

Používanie mestských bicyklov je už niekoľko dní po novom. Keďže poškodených bicyklov pribúda, do platnosti vstúpili upravené podmienky.

13.10.2020 | 10:22

Až 100 eur si systém zaúčtuje po tom, ako sa na jednom bicykli bude viezť viacero osôb. Toto je najčastejší scenár, ako bicykle v Žiline ničia.

„Vzhľadom na nadmerné poškodzovanie zdieľaných bicyklov jazdou viacerých osôb na jednom bicykli boli prijaté nové opatrenia v záujme zabrániť podobnému vyčíňaniu. V spolupráci s investormi projektu sme sa rozhodli sprísniť pravidlá,“ upozornil systém BikeKIA pred niekoľkými dňami na sociálnej sieti.

Upravené všeobecné obchodné podmienky platia od piatka. „Veríme, že zodpovedným prístupom užívateľov a šetrným používaním budú môcť obyvatelia a návštevníci mesta Žilina bicykle používať ešte dlhé roky!“

Nové pravidlá uvítali aj ľudia na sociálnej sieti. „Na bicykloch sú často až traja. Balansujú zo strany na stranu a ohrozujú chodcov,“ opísala svoju skúsenosť Žilinčanka. „Netuším, aké sú náklady na pravidelnú údržbu a opravu, ale myslím, že 100 eur je málo. Pokojne ste mohli dať aj vyššiu pokutu a rovno zrušiť takému človeku automaticky aj registráciu,“ vyjadril sa Žilinčan. „Bolo načase,“ okomentovali ďalší na sociálnej sieti.

Autor: Zuzana Holienčíková

Foto: BikeKIA

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod