Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

26. máj 2022 | Dušan
| 15°C

Z regiónu

Prístrešok na vrchu Skalky poškodili vandali

Na obľúbené oddychové miesto prišli páchatelia so sekerou. Turisti už chystajú jeho opravu, obnoviť by chceli aj adrenalínovú hojdačku, ktorú im spílili minulý rok.

11.02.2021 | 18:48

LIETAVSKÁ SVINNÁ. Starosta Lietavskej Svinnej – Babkova Vladimír Jamečný na sociálnej sieti zverejnil fotografie poškodeného prístrešku. „Časť z altánku porúbali a drevo použili na kúrenie v ohnisku. Spálili sedenie pred altánkom, pritom drevo na opekanie je tam pripravené. Zničili aj skrinku, kde bola uložená vrcholová kniha, do ktorej sa turisti mohli zapísať.“ Podľa neho prístrešok poškodili ešte 24. januára.

„Kým jedna partia ľudí sa snaží pre ostatných niečo urobiť, druhá to nemilosrdne ničí,“ dodal starosta, ktorý zároveň prosí o informácie, ktoré by pomohli situáciu objasniť. Pre Žilinský večerník sa vyjadril, že prvotné indície, ktoré mali, ich ku konkrétnym páchateľom nepriviedli. Prístrešok postavili členovia Turistického oddielu Lietavská Svinná na vrchu Skalky, ktorý je vyhľadávaným cieľom dostupným z Lietavskej Svinnej aj Rajeckých Teplíc. Slúži turistom na oddych, opekačky, ako ochrana pred zlým počasím a ponúka krásny výhľad na Lietavský hrad.

Donedávna sa bezprostredne pri prístrešku nachádzala adrenalínová hojdačka, ktorá vďaka sociálnym sieťam prilákala na miesto množstvo návštevníkov z celého Slovenska. V máji minulého roka sme však informovali o tom, že ju neznámy páchateľ spílil aj so stromom, na ktorom bola upevnená. Ako sa však pre Žilinský večerník vyjadril vedúci turistov Vladimír Jamečný, oddiel je pripravený okrem obnovy prístrešku znovu sprevádzkovať aj hojdačku. „Materiál na obnovu prístrešku už máme, chceli by sme ho opraviť do niekoľkých týždňov. Takisto sme vyčistili miesto, kde bude stáť nová hojdačka. Naším cieľom je spustiť ju do prevádzky do leta.“

Autor: - r -

Foto: archív J.B.

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod