Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

10. december 2023 | Radúz
| -3°C

Šport

Prvý gól novej hokejovej sezóny pre Samuela Reháka: Všetci sme hladní po úspechu

Žilinskí Vlci začali ligový ročník z veľkej hokejovej knihy, keď v prvých dvoch domácich stretnutiach dvakrát vyhrali a súperom nadelili dokopy jedenásť gólov. Najväčšiemu favoritovi na postup do extraligy načal strelecký účet domáci odchovanec Samuel Rehák (21).

27.09.2023 | 07:45

HRAŤ POHĽADNÝ HOKEJ PRE FANÚŠIKA

Otvárací presný zásah novej sezóny 2023/2024 z pohľadu Žiliny má na svedomí jej vlastný odchovanec Samuel Rehák. Už v ôsmej minúte duelu proti Skalici presnou strelou načal súpera, ktorý vyfasoval napokon až šesť gólov. „Každý gól teší, no vôbec z toho nerobím veľkú vedu. Máme v tíme určité úlohy, tie si chceme plniť a pozeráme sa na nový deň. Je pred nami dlhá cesta, no verím, že bude úspešná. Kiež by tie góly padali celú sezónu, hlavne vo vyraďovacej časti. Sme hladní po kolektívnom úspechu, Žilina si zaslúži hrať určite extraligu,“ povedal na margo svojho zásahu Samuel Rehák. Vlci dobrými výkonmi prilákali už počas prípravy dostatok fanúšikov, na prvé dva zápasy prvej ligy presiahla ich návšteva vždy magickú tisícku. „Cítime silnú podporu verejnosti, nechceme ich sklamať. Chceme hrať tak, aby sa každý náš zápas bavili našim dobrým hokejom,“ dodal Rehák.


 

CHVÁLA NA KAŽDÚ STRANU

Spomedzi nových hráčov vyčnieval kapitán Peter Galamboš, k nemu sa proti Žiaru nad Hronom dvomi gólmi pridal útočník s reprezentačnými štartmi Juraj Bezúch. „Bolo tam veľa dobrých vecí, ale aj zlých. Podľa môjho osobného názoru musíme hrať lepšie. Atmosféra na oboch zápasoch bola výborná, som z nej milo prekvapený. Pred takou kulisou je radosť hrať. Hlavne ďakovačky po zápasoch sú nádhera a verím, že ľudia budú chodiť takto celú sezónu,“ povedal v krátkej reakcií po stretnutí pre klubový web Vlkov. Žilinčanov čaká dlhá púť za úspechom, ktorý ako už posledné tri roky je postup vyššie.


 

Autor: Juraj Vnuk, redaktor

Foto: Vlci Žilina

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod