Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

29. september 2020 | Michal, Michaela
| 13°C

Spravodajstvo

Sadol za volant opitý (40) a búral: Radim z Čadce sa pokúšal ujsť pred mužmi zákona

Napriek častým výzvam sa polícia stretáva s alkoholom na cestách každý týždeň. Najnovšie priniesla správu o odhalení vodiča z Kysúc, ktorý neváhal sadnúť za volant s dvomi promile alkoholu.

27.01.2020 | 13:10

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Čadci obvinil 40 ročného Radima (z okresu Čadca) z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva PZ SR v Žiline Radko Moravčík.

Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že obvinený muž vo štvrtok 23. januára po 21. hodine viedol osobné motorové vozidlo Honda po miestnej komunikácii v obci Svrčinovec, okres Čadca. "V tomto úseku bol prepísaným spôsobom zastavovaný policajnou hliadkou z Obvodného oddelenia Policajného zboru Čadca na služobnom motorovom vozidle. Na výzvy na zastavenie nereagoval a pokračoval v jazde," uviedol Moravčík. Následne podľa policajného hovorcu s vozidlom narazil do oplotenia rodinného domu a pri cúvaní s vozidlom narazil do služobného motorového vozidla Seat. "Po dopravnej nehode sa obvinený muž podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,86 mg/l (1,79 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu," doplnil Radko Moravčík.

Alkohol u vodiča služobného motorového vozidla vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 1 500 eur. "Policajti obvineného muža po zadržaní eskortovali na policajný útvar. So súhlasom prokurátora bol po vykonaní potrebných úkonov prepustený na slobodu. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania," dodal policajný hovorca na záver.

 

 

Autor: - r -

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod