19. marec 2024 | Jozef
| 1°C

SLOVENSKÝ POHÁR - Postup štyroch našich zástupcov po penaltových drámach

V siedmich zápasoch 1. kola Slovenského pohára sa predstavilo deväť mužstiev z regiónu, regionálne derby sa hrali vo Višňovom a v Kotešovej. Do druhého kola postúpili štyri mužstvá. Postup v riadnom hracom čase si zabezpečili Belá a Gbeľany, o postupe Bánovej a Višňového sa rozhodovalo po pokutových kopoch.

28.07.2020 | 12:02

BELÁ – ORAVSKÁ PORUBA 5:1 (1:0), góly: 6. Mintách, 60. a 89. Švec (druhý z 11 m), 66. M. Ševčík, 72. Krška – 70. Šípka (11 m). ŽK: Švec – Baričák. Belá: Tichák – Macho, Krška, Kubík, Žingora (58. Franek), Švec, Papala, Skaličan, Mintách (72. Laščiak), Král (77. Mihalčatin), M. Ševčík.
Belá dominovala najmä v druhom polčase. Svoju prevahu vyjadrila piatimi gólmi, mala blízko k poltuctu, Marek Ševčík však v 71. min. nepremenil pokutový kop. Súperom Belej v 2. kole budú futbalisti účastníka V. ligy skupiny B, Oravan Oravská Jasenica, ktorí zvíťazili na ihrisku Starej Bystrice 3:0.

VYSOKÁ NAD KYSUCOU – BÁNOVÁ 1:2 (0:1), góly: 62. Červenec (11 m) – 14. Bechný, pokutové kopy: 5:6. ŽK: Čačurák – Cisárik, J. Mráz, Lazar, Hrošovský, Jasenovský. ČK: 90. Jasenovský (po 2 ŽK za kopnutie súpera riskantným spôsobom). Bánová: Kosa – J. Mráz, B. Ďurana, Bičan, Cisárik (75. P. Jasenovský), Lazar, Ľ. Horecký, Bechný, Hrošovský, Švikruha (75. Šottník), Bendík.
Pred troma stovkami divákov vyšiel úvod zápasu lepšie Bánovej, ktorá viedla gólom Bechného. V 62. min. Peter Červenec, ktorý v minulosti obliekal dres Bánovej, vyrovnával zo značky pokutového kopu. V nervóznejšom závere sa stav zápasu nemenil. Bánová bola úspešnejšia v premieňaní pokutových kopov a zabezpečila si postup do druhého kola. Jej súper ešte nie je známy. Zápas Čierneho s Makovom odložili pre nespôsobilý terén a má sa dohrávať tento týždeň.

BYTČA – STAŠKOV 1:2 (0:1), góly: 37. Karafa – 62. Staník, pokutové kopy: 4:5. ŽK: Porubčan, M. Pavlík – Olšovský. ČK: 90. Olšovský. Bytča: Porubčan (90. Koči) – Martin Pavlík, Juraj Jánošík, Pastorek, Kostelný, Čikota, Gajdošík (76. Janásek), Šúkala, Karafa, Čebek (46. Špánik), Kecík.
Mužstvá podali na úvod sezóny kvalitný výkon. Domáci išli do vedenia po strele Karafu z dvadsiatich metrov. Následne opečiatkovali brvno Badurovej bránky. V druhom polčase zaváhanie domácej obrany využil Staník a sám zoči – voči Porubčanovi vyrovnal. V pokutových kopoch sa šťastena naklonila na stranu hostí.

STREČNO – ŠVOŠOV 0:3 (0:0), góly: 63. Roštek (11 m), 76. Vrlík, 80. Žiara. ŽK: Šmida, Kocian – Dauda, Roštek, Žiara, Drdák. Strečno: Šmida – Marek Kocian, P. Beháň, M. Beháň, Ondráš (13. Kán), Ďanovský (74. Štadani), J. Beháň, Tichý (46. T. Mračník), R. Beháň. Melo, Tučník (56. M. Syrovatka). Zápas účastníkov V. ligy skupiny A a skupiny B bol od úvodných minút vyrovnaný, obe mužstvá hrali s nasadením, gól však v prvom polčase nepadol. Prvú šancu druhého dejstva mali hostia, ale Jakub Roštek ju nepremenil, rovnako ako domáci Jakub Beháň. V 63. min. domáca obrana faulovala v šestnástke a Jakub Roštek zo značky pokutového kopu vsietil úvodný gól. Strečno sa snažilo o vyrovnanie, ale góly dávali hostia, keď v priebehu piatich minút sa Vrlík najlepšie orientoval v skrumáži a Žiara ponad domáceho gólmana pečatil výsledok.

VIŠŇOVÉ – STRÁŇAVY 2:1 (1:1), góly: 31. Pažický – 44. Zajac, pokutové kopy 4:2. ŽK: Šimun – Ján Bukovčan, Kubica, Ivan. Višňové: Kováč – Kočiš, Minarčík, Sventek, Šibík (71. Kucharčík), Došlík, Šarlay, Pažický, Šimun, Schmiester, A. Štefanica (46. Tandara). Stráňavy: Klocaň – Veselovský (73. Michal Ondák), M. Janči, L. Janči, Ivan, R. Bugala, Zajac, Ján Bukovčan (86. T. Ďuratný), Matúš Ondák (46. Remek), Lajš, Kubica (65. M. Bugala).
Prvý polčas bol herne i výsledkovo vyrovnaný. V 31. min. Pažický získal loptu a z dvadsiatich dvoch metrov strelou k tyči prekonal Klocaňa. Baníci vyrovnávali gólom do šatne. Po rohovom kole sa hlavou presadil Zajac. Štvrtoligistovi patril úvod druhého polčasu, domáci spoliehali na brejky. V závere išiel Schmeister sám na brankára, ale preloboval nielen jeho, ale aj bránku. V druhom kole bude súperom Višňového druholigový Liptovský Mikuláš.

PREDMIER – KRÁSNO NAD KYSUCOU 1:2 (0:2), góly: 90. Šebík – 10. Koleno, 30. Ševčík. ŽK: Praženica, S. Pistovčák, Husár, T. Klus – T. Ševčík, Macura. Predmier: Uríček – Martinka, Tomáš Klus, Michal Bačík, Rosa (62. Husár), Novisedlák, Samuel Pistovčák (73. Slobodník), Praženica, Tomáš Pistovčák (62. Kmecík), Michal Pobijak, Šebík.
Účastník najvyššej stredoslovenskej súťaže  rozhodol o svojom postupe v prvej polhodine, keď vsietil dva góly. Dvanásť minút pred koncom mohol vsietiť kontaktný gól Ivan Šebík, ale nariadený pokutový kop nepremenil. V 90. min. sa po štandardnej situácii nemýlil, ale na vyrovnanie domácim nezostalo dosť času.

KOTEŠOVÁ – GBEĽANY 1:2 (0:1), góly: 68. Játy – 41. Kabašta, 49. T. Kašjak. ŽK: R. Kendy, Stískala – Miček, Michal Jadroň. Kotešová: Lejtrich – Valášek, Daniš, Pavol Pavlík (58. Játy), Peter Kendy, Krajči (46. Pavol Papšo), Budiský, Roman Kendy, Polóni, Stískala, Tabak. Gbeľany: Frátrik – T. Kašjak, Hodoň, Michal Jadroň, Kováčik, Šupej, Miček, Filip Novosad (84. Trizuljak), Kabašta (85. Jakub Jadroň), Gašper.
V súboji piatolistov vyšiel Gbeľanom úvodný polčas. V 41. min. Kabašta strelou spoza šestnástky otvoril skóre, v štvrtej minúte druhého polčasu zvyšoval strelou v šestnástke Tibor Kašjak. Po druhom inkasovanom góle domáci zatlačili a výsledkom bol kontaktný gól z kopačky striedajúceho Játyho. Potom sa už stav stretnutia nezmenil a tak si Gbeľany v druhom kole zahrajú proti prvoligovej Seredi.

MŠK Žilina mal v 1. kole voľno, v druhom kole, ktoré je na programe v stredu 19. augusta o 17.00 h, sa predstaví na ihrisku účastníka TIPOS III. ligy skupiny STRED, MŠK Námestovo.

Autor: - r -