Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

5. október 2022 | Viera
| 13°C

Šport

Športové celebrity rozdávali radosť na tenisovom turnaji v Kysuckom Novom Meste

Druhý ročník turnaja tenisových amatérov a športových osobností prilákal do areálu v Kysuckom Novom Meste rad zvučných mien na čele s tenistom Martinom Kližanom, futbalistom Jánom Ďuricom či súčasným trénerom žilinských hokejistov Jarrodom Skaldem. Charitatívny podtón sa opäť vydaril, keď vyzbieraná suma 2500 eur putovala na dobrú vec.

30.08.2022 | 10:00

SIGNÁL PRE NEZIŠTNÚ POMOC

Organizátori dokázali po minuloročnej premiére prilákať zaujímavé osobnosti zo sveta športu a počas uplynulej soboty sa na dolných Kysuciach skĺbilo čaro športového zážitku a nezištnej pomoci. „Oproti minulému roku sme akciu posunuli ešte na vyšší level, dokonale vyšlo počasie, prišli skvelí ľudia a cítili sa výborne. Koncept turnaja nastavený na výber tenisového amatéra s osobnosťou sa ukazuje ako správna vec, počas celého dňa si každý prídu na svoje, pričom všetci sa cítia ako jedna veľká športová rodina,“ povedal jeden z organizátorov Matej Krško. Ten spoločne so svojim tímom pripravil veľkolepý deň s jediným cieľom. „Chceli sme hlavne pomôcť dobrej veci, nakoniec sme vyzbierali krásnu sumu a verím, že pomôže ľuďom, ktorí možno nemajú toľko šťastia ako my. Týmto turnajom chceme vyslať signál nielen do Žiliny a okolia, že je prirodzené a zároveň krásne pomáhať druhým. Kiež by sme do budúcnosti inšpirovali ostatných,“ dodal Krško. Charitatívny rozmer bohatej tomboly, v ktorej bolo 40 cien, mal za následok, že sa vyzbierala konečná suma 2040 eur a tá putovala na konkrétne oddelenie Žilinskej nemocnice i pre malú bojovníčku Karinku z Kysuckého Lieskovca.


 

NOTÁROM TOMBOLY JÁN ĎURICA

Zo športových osobností prístupom, humorom a neskutočnou pohodou vyčnieval niekdajší futbalový reprezentant Ján Ďurica. „Dlho som sa tak dobre nezabavil medzi skvelými ľuďmi. Z tenisovej časti sme s partnerom na kurte boli najslabší, úroveň našich protihráčov bola na vysokej úrovni, ale sprievodný program nemal chybu. Počas tomboly som si vyskúšal rolu notára i zabávača. Mňa najviac fascinovali úprimné úsmevy, keď deti vyhrali pekné dresy. Môžem už teraz sľúbiť, že o rok prídem znova.“


 

Tenista Martin Kližan ako aj Andrej Martin ukázali pekné tenisové momenty, no tie neboli pre nich najpodstatnejšie. „Síce som neprešiel cez štvrťfinále, no zábava to bola neskutočná. Klobúk dole pred výkonmi amatérov, niektoré zápasy boli zaujímavé na sledovanie,“ dodal Martin Kližan. Zo športových osobností sa na turnaji predstavili hokejisti František Skladaný, Dávid Ružička, Ondrej Rusnák a svojou prítomnosťou poctil turnaj tréner žilinských Vlkov Jarodd Skalde s manželkou. „Mal som zážitok, lebo viem, čo je ten váš guláš. Bol výborný. Viete sa dobre zabávať, usmievať a byť šťastní. Ďakujeme, že sme mohli s vami stráviť tento krásny deň.“


 

TITUL PRE ŽILINČANOV

V turnajovom pavúku sa predstavilo 14 párov, z ktorých si titul uchmatla dvojica Vladimír Mikolaj/Róbert Lopušan. „Hralo sa nám dobre, nebolo to nič jednoduché, lebo museli sme zvládnuť 8 zápasov za deň. Bola to skvelá zábavná jazda, vďaka,“ povedal jeden z víťazov Vladimír Mikolaj. Druhé miesto obsadil pár Vladimír Benkovský/Matej Dobrý a tretí skončili Lukáš Kysucký/Radovan Šabata. Najbojovnejším párom bola dvojica Miroslav Matiašovský/Michaela Hončová, pričom ich zápasy lákali najviac fanúšikov. „Ja na tomto turnaji nechám každý rok srdce, bojovnú povahu mám v krvi a som rád, že som si mohol zahrať tento rok s tak šarmantnou a inteligentnou tenistkou,“ vystrúhal poklonu spoluhráčke Miroslav Matiašovský z Rajeckých Teplíc.


 

Autor: Juraj Vnuk, redaktor

Foto: Ľubomír Rendár

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod