19. máj 2024 | Gertrúda
| 5°C

Stráňavy 578 minút bez inkasovaného gólu

Magnetom 7. kola štvrtej ligy SEVER bolo derby stretnutie v Stráňavách. Domáci si hody okorenili víťazstvom nad susednou Bytčicou. Baníci ani v tomto zápase neinkasovali, Kollár naposledy inkasoval v 1. kole v 51. minúte, keď ho v Oravskej Jasenici prekonal Farský. Obranu Stráňav v najbližšom kole vyskúša T. Štiavnička, ktorú Baníci vystriedali na čele tabuľky.

17.09.2013 | 13:00

STRÁŇAVY – BYTČICA 1:0 (1:0)
Gól: 36. Cetera. ŽK: Repkovský, Podhradský, Wtorek (Bytčica).
STRÁŇAVY: Kollár – M. Janči, Rolček (77. Remek), L. Janči (88. T. Lončík), Cetera, Syrovátka, P. Lončík, Ozimý, Chasník (62. Jamečný), Čuraj.
BYTČICA: Hanovec – Matejka, Drahno, Podhradský, Koštialik, Kočiš (75. Hančin), Klobucký, Repkovský, Mil. Zuziak, Wtorek, Ťažký.
V hodovom derby zápase boli Stráňavy lepším mužstvom. V prvom i druhom polčase si vytvorili rad šancí, ale P. Lončík, Chasník, Cetera, L. Janči nemali šťastie na svojich kopačkách. O štvrtom víťazstve baníkov v sezóne rozhodol Cetera, ktorý po centri Rolčeka volejom prekonal Hanovca.
PREDMIER – ROSINA 1:1 (1:0)
Góly: 7. Bajza (11 m) – 81. B. Labant. ŽK: Š. Sluka, Chválnik, B. Sluka – Knapec, B. Labant, Mičenec, Paur.
PREDMIER: Uríček – Súkeník, B. Sluka, Bednár (63. Bačík), Chvalník, M. Šimoník, Bačík, T. Klus, P. Pobijak, Š. Sluka (34. Husár), Bajza.
ROSINA: Tatranský – Jaroš, Turský, Miho, Mičenec, Knapec, Krištofík, Kubík, B. Labant, Lysík (71. Paur), Porubčanský.
V uplynulom kole obidvaja súperi inkasovali prídely a tak derby malo špeciálny náboj. Stretnutie malo dva rozdielne polčasy. V prvom boli lepším mužstvom domáci, ktorí išli do vedenia v 7. min. V šestnástke bol faulovaný Bajza a hlavný rozhodca Juríček ukázal na značku pokutového kopu, faulovaný hráč sa nemýlil. V druhom polčase hostia pridali, vytvorili si prevahu. Deväť minút pred koncom skúsený Braňo Labant krížnou strelou vyrovnal na spravodlivú deľbu bodov.
KYSUCKÝ LIESKOVEC – TRSTENÁ 1:1 (1:0)
Góly: 21. Mrenka – 91. Kavenčiak. ŽK: Minárik, Vozár. ČK: 93. Vozár po druhej ŽK.
K. LIESKOVEC: Kasman – P. Horecký, Minárik, Vozár, Kincl, Smatana, Gavlas, Mrenka, Mir. Zuziak, Ľ. Horecký, Mihalda.
Lieskovčania boli lepším tímom v prvom polčase, pritom spálili ďalšie šance. O body prišli rovnako proti Bytčici až v samom závere, keď z jasného ofsajdu hostia vyrovnali a tým pochopiteľne vzplanuli vášne na domácej strane.
LIPTOVSKÝ HRÁDOK - LIETAVSKÁ LÚČKA 3:0 (1:0)
Góly: 17., 70. Babic, 48. Žufaj. ŽK: Olejár, Janiga – Baranovič, Ďurdina.
L. LÚČKA: Chupaň – Baranovič, Zemiak, Hroza, Ďurdina, Tvardek, Krauz, Papajčík, Kocúr, Kramar, Knapec.
Cementári cestovali do Hrádku v oklieštenej zostave, keď pre rôzne povinnosti chýbalo sedem hráčov. Domáci išli do vedenia gólom Babica. Lúčania mohli vyrovnať v 29. min., ale Papajčík nariadený pokutový kop nepremenil. V druhom polčase hostia odišli a domáci po trojgólovom víťazstve poslali svojho súpera na posledné miesto tabuľky.

Ostatné výsledky 7. kola: Tvrodošín – Vrútky 4:0 (4:0), Sirota 2, Kubala, Križan. Oravská Jasenica – Oravské Veselé 3:1 (2:1), Farský 2, Trabalík – Penksa. Belá/ Dulice – Turčianska Štiavnička0:0.

14. L. Lúčka 7 1 3 3 9:14 6

8. kolo – sobota 21. septembra o 15.00 h: Vrútky – Rosina, nedeľa 22. septembra o 15.00 h: Bytčica – Predmier, T. Štiavnička – Stráňavy, Trstená – Belá/Dulice, Or. Veselé – K. Lieskovec, L. Lúčka – Or. Jasenica, Tvrdošín – L. Hrádok.