28. marec 2024 | Soňa
| 10°C

Futbal

Stráňavy na čele, Rosina na dne

IV. liga SEVER. Futbalisti Stráňav zvíťazili v 9. kole nad húževnatou Trstenou a s bodovým náskokom sú na čele aktuálnej tabuľky. Rosina v derby zápase s Bytčicou nevyužila výhodu domáceho prostredia a patrí jej posledná priečka.

01.10.2013 | 15:52

STRÁŇAVY – TRSTENÁ 3:1 (1:1)

Góly:
43., 90. Cetera, 87. Rolček - 3. Kubek. ČK: Gelčinský (Trstená).

STRÁŇAVY: Kollár – M. Janči, Kosa, Rolček, L. Janči (90. T. Lončík), Cetera, Syrovátka, P. Lončík, Chasník (70. Čuraj), Belaník, Remek (46. Ozimy).
Úvodný gól hostí v tretej minúte domácimi otriasol, nevedeli sa dostať do tempa. Z vytvorených príležitostí skóroval len Cetera do šatne. V druhom polčase hrala Trstená oslabená o Gelčinského, čo v závere baníci využili na zvýšenie svojho náskoku.

PREDMIER – TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA 3:0 (1:0)

Góly:
22., 83. P. Pobijak, 73. Uríček. ŽK: Praženica, P. Pobijak, Bačík – Kováčik, Štefaňák.

PREDMIER: Uríček – T. Klus. Praženica (67. M. Klus), Kmecík, P. Pobijak, Chvalník (84. R. Bačík), M. Pobijak, M. Šimoník (79. Vozárik), Husár, J. Bačík, B. Sluka.

Predmier si nad kvalitným súperom z Turca pripísal ďalšie víťazstvo. Prvý gól vsietil P. Pobijak, za tohto stavu hlavný rozhodca domácim neuznal dva góly. V závere si strelecké kopačky vyskúšal brankár Uríček a Peter Pobijak korunoval víťazstvo druhým gólom.

KYSUCKÝ LIESKOVEC – LIETAVSKÁ LÚČKA 4:0 (1:0)

Góly:
68., 83. Smatana, 44. Ľ. Horecký, 55. Minárik.

K. LIESKOVEC: Kasman – P. Horecký, Minárik (72. Hollý), Kincl, Smatana (62. Vajdík), Gavlas, Mrenka, M. Zuziak, Ľ. Horecký, Mihlada, Šebík (77. P. Povinec).

L. LÚČKA: Chupaň – Baranovič, Zemiak (56. Kramar), Hroza, Ďurdina, Krauz, Beňadik, Milec, Sventek, Zuzula, Kocúr.

V regionálnom derby sa domáci rozbiehali pomalšie, ale najmä zásluhou výborného výkonu v druhom polčase zvíťazili nad Cementármi rozdielom triedy a pripísali si štvrté jesenné víťazstvo.

ROSINA – BYTČICA 0:1 (0:0)

Gól:
47. Balvan. ŽK: B. Labant. Wtorek.

ROSINA: Tatranský – Jaroš (46. Gróf), Turský, Miho, Mičenec, Porubčanský, Knapec, Lysík (46. Ištoňa), Šuhaj, Kubík, B. Labant.

BYTČICA: Hanovec – Drahno, Koštialik, Kočiš, Klobucký, Wtorek, Ťažký, Balvan, Trubini (46. Hančin), Morvay, Podhradský.

V susedskom derby videli diváci bojovný zápas. Prvá polovica patrila domácej Rosine, v druhej mali viac z hry hostia, ktorí využívali najmä brejky. Jediný gól padol v 46. min., keď strelu Košialika tečoval za Tatranského Balvan.

Ostatné výsledky 9. kola: Liptovský Hrádok – Vrútky 3:0 (1:0), Žufaj, Babic. Oravská Jasenica - Tvrdošín 1:4 (1:1), Farský – Zboroň 2, Sirota, Schweiner. Belá/Dulice – Oravské Veselé 3:1.

14. Rosina 9 2 2 5 8:19 8

Program 10. kola - sobota 5. októbra o 14.30 h: Vrútky – Bytčica, nedeľa 6. októbra o 14.30 h: T. Štiavnička – Rosina, Trstená – Predmier, Or. Veselé – Stráňavy, L. Lúčka – Belá/Dulice, Tvrdošín – K. Lieskovec, L. Hrádok – Or. Jasenica.