8. máj 2024 | Ingrida
| 8°C

V Divinke pre inzultáciu fanúšikom nedohrali

V. liga skupina A V 11. kole dohrali len šesť zo siedmich zápasov. V Divinke bol v poslednej minúte remízový stav, keď fanúšik hostí v nadstavenom čase inzultoval čiarového rozhodcu Štrbu a hlavný rozhodca Drozd zápas ukončil. Nováčikovia Stráža a Čierne bodovali v domácom prostredí naplno, cenné víťazstvá z ihrísk súperov si priviezli Strečno a Bánová.

14.10.2013 | 16:02

DIVINKA - TERCHOVÁ 3:3 (1:3), NEDOHRANÉ

PRIEBEH ZÁPASU: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3 – 2:3, 3:3.

DIVINKA:
Nikramjer – Slovák, L. Holeša, Buček, Mano, Kubáň, Dirgas, J. Korista, Mackura, Padala, Trnovec.

TERCHOVÁ: Opálka – Jánošík, Mravec, Cigánik, Juraj Vantúch, P. Romančík, Ripel, Králik, Poleť, Heiser, Papala.

STRÁŽA – RAKOVÁ 3:2 (2:1)

Góly: 32., 39. Nemec, 52. Králik – 44. Petrák, 68. Krištofík. ŽK: J. Trhančík – Maľovaník, P. Kajánek, Roman.

STRÁŽA: Škrobák – M. Labant, Hodoň, Slúčik, Bielik, Willinger (59. Miček), Králik, Radočaní, Sedliaček, Nemec, J. Trhančík.

RAKOVÁ: Kužma – Roman, A. Kajánek, P. Kajánek, Tatarčiak, Elsner, Maľovaník, Krištofík, Petrák, Čačurák, Šuška.

Nováčik zásluhou svojho najlepšieho strelca Miroslava Nemca išiel v p riebehu siedmich minút do dvojgólového vedenia. Rakovej sa však podarilo dvakrát vsietiť kontaktný gól, najskôr po chybe Škrobáka korigoval na 1:2 Petrák, za stavu 1:3 po chybe domácej obrany Krištofík. Stráža si pripísala ôsme víťazstvo a bodovo sa dotiahla na vedúcu Terchovú.

ČIERNE – RADOĽA 3:1 (1:0)

Góly: 63. , 72. Baláž, 28. D. Vnuk (11 m) – 71. Kováčik. ŽK: Staňo, Tatarka – S. Žobor.

ČIERNE: Fonš – D. Vnuk, Benko, Tatarka (86. Krenželák), Kopásek (67. Privarčák), Jaroš, Birtus, Strapáč, Staňo, Baláž, Časnocha.

RADOĽA: Hauptvogel – Kováč, Šuták, Harcek, Kaplík, Kubaščík, Macejko (65. Patyk), M. Kubala, Drnda, Kováčik (73. Radolský), P. Žubor.

Radoľa, ktorej patrí posledná priečka, podala snaživý výkon, Čierne však nenechalo nič na náhodu a pripísalo si piate domáce jesenné víťazstvo.

RAJEC – STREČNO 2:3 (2:1)

Góly: 25. Kordiš, 30. Židek – 37., 68. P. Beháň (druhý z 11 m), 72. J. Beháň. ŽK: Rybár, Hájek, Vereš – M. Beháň, D. Trhančík, Tučník, Barošinec. ČK: Marek Mazák, Jakubes (Rajec).

RAJEC: Vereš – Paulini, Hájek, Kordiš, Jakubes, Rybár, Marek Mazák, Židek, Kiš, Martin Mazák (87. Očko), Panák.

STREČNO: Turčan – Trpiš, M. Beháň, M. Samec, R. Beháň (54. Ďuriš), P. Beháň, Sokolovský, D. Trhančík (82. Mračník), Oberta (54. Tučník), J. Beháň, Barošinec.

Úvodných tridsať minút patrilo domácim. Kordiš vsietil úvodný gól a na druhý Židekovi prihrával. Hostia vsietili kontaktný gól ešte do polčasu. V druhej časti domáci futbalovo odišli, na kolená ich položil najmä vyrovnávajúci gól z penalty. Šťastnejší hostia si po góle svojho kapitána Jakuba Beháňa napokon odviezli tri body.

STARÁ BYSTRICA – BÁNOVÁ 1:2 (0:1)

Góly: 86. Griga – 11. Štalmach, 91. Sulovský. ŽK: Dubovický, Griga, Poništiak – Súlovský.

STARÁ BYSTRICA: Podolák – Poništiak, Vojtek (69. Prišč), Pavolko (90. Kubičina), Griga, Beliančin, Sobol, Fekula, Faktor, Dubovický, Korenčík.

BÁNOVÁ: Tvrdý – M. Ďurica, Labuda (70. Harman), Štalmach, Barčiak, D. Ďuratný, Mráz, Zimányi, Krajíček, Stalmašek, Súľovský.

Bánová si už v prvom polčase vypracovala deväť – desať príležitostí na skórovanie, presadila sa však len hlavička Štalmacha. Domáci vyrovnali kurióznym gólom, keď sa strela Grigu z polovice ihriska odrazila od obrancu Bánovej za Tvrdého chrbát. V nadstavenom čase strelou z boku zabezpečil zaslúžené víťazstvo hostí Súlovský.

BELÁ – KOTEŠOVÁ 2:2 (2:0)

Góly: 13. Ševčík, 26. Kurcin – 68., 73. Kadák. ŽK: Užák, Kopásek – Gál.

BELÁ: Hriník – Užák, Laščiak (58. M. Cvacho), L. Cvacho, Čepela, Ševčík (70. Franek), Kurcin, M. Sloviak, Kopásek, Šugár (60. Remek), J. Sloviak.

KOTEŠOVÁ: Pupík – P. Papšo (49. Gál), Galovič, Kmeť, M. Mozolík, Urban, Hanulík, Kadák, Čička, Gašperec (83. Krajči), Kendy.

Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom boli lepší domáci, ktorí po góle Ševčíka viedli 1:0, ten istý hráč prihrával na druhý gól Kurcina. V druhom polčase Kotešová ožila, hrala aktívny futbal a výsledkom bolo vyrovnanie dvoma gólmi Kadáka.

SKALITÉ – STAŠKOV 3:2 (2:1)

Góly: 10. Kotschy, 32. A. Serafín (11 m), 75. Kušnír – 20., 65. Červenec. ŽK: Kotschy, A. Serafín, R. Mikula, Ľ. Špilák – Červenec, Páleník. ČK: Maslík (Stará Bystrica).

SKALITÉ: Krišica – Maňak, R. Mikula, Ľ. Špilák, Halfar, Krenžel (20. Kušnír), A. Serafín, M. Špilák (85. Holák), Kotschy, Krčmárik (90. Časnocha), Petrák.

STAŠKOV: Gavlák – Paleník, P. Gottwald, Dodek, Maslík, Ferenčák, Badzgoň (46. Sabela), Polka, Červenec (70. Martinák), Michalík, Gajdošík.

Na Kysuciach sa hral bojovný zápas. Skóre sa menilo na obidvoch stranách, to sa napokon priklonilo na stranu domácich, keďže najlepší strelec hostí Červenec stačil do svojho vystriedania streliť len dva góly. Diváci však videli päť gólov, čo v kysuckom derby potešilo všetkých. Najviac sa však tešili domáci.

14. Radoľa 11 1 2 8 12:24 5

Program 12. kola – nedeľa 20. októbra o 14.00 h: Raková – Kotešová, Staškov – Belá, Terchová – Skalité, Bánová – Divinka, Strečno – Stará Bystrica, Radoľa – Rajec, Stráža – Čierne.