26. apríl 2024 | Jaroslava
| 8°C

V Stráňavách sa v závere červeňalo

V 23. kole štvrtej ligy skupiny SEVER boli na programe dve regionálne derby stretnutia. Nováčik z Rosiny v kvalitnom zápase uchmatol bod vedúcemu Makovu. Zostupom ohrozená Bytčica chcela bodovať v susedskom derby v Stráňavách, jediný gól však vsietili domáci hráči. V závere sa iskrilo, keď rozhodca Ježík ukázal dve červené karty – po jednej na každej strane.

28.05.2013 | 13:00

ROSINA - MAKOV 2:2 (1:1)
Góly: 24. Krištofík, 58. Ištoňa – 13., 64. Číž. ŽK: Kubík, Krištofík, Ištoňa – Korček.
Rosina: Tatranský – Jánošík, Labant, Kubík (77. Kováčik), Židek, Porubčanský, Ištoňa, Kritofík (84. Gróf), Štalmach, Riška, Lysík.
Makov: Dička – Korček, Číž, M. Pavlica, J. Pavlica, Kucej, Planeta, Putorík, Barčák, Ljubenovič, Šustek.
Nováčik nastúpil na zápas bez štyroch hráčov základnej zostavy a lídrovi tabuľky bol vyrovnaným súperom. Makov išiel do vedenia po hlavičke Číža. Rosina odpovedala o jedenásť minút zo značky pokutového kopu. V 58. min. Ištoňa vsietil exportný gól, keď z priameho kopu z 30 metrov vymietol šibenicu Dičkovej bránky. Hostia odpovedali rýchlo, strelecky disponovaný Číž vyrovnal a tak sa stretnutie skončilo zaslúženou deľbou bodov.

STRÁŇAVY – BYTČICA 1:0 (0:0)
Gól: 68. Rolček. ŽK: Kosa, Syrovátka – Dietrich, Hančin. ČK: Kosa – Dietrich.
Stráňavy: Kollár – Ondák (70. T. Lončík), Belaník, Lončík, Syrovátka, Rolček, L. Janči (86. L. Lončík), Čuraj, Kosa, Remek (62. Chasník), Cetera.
Bytčica: Malich – Baleja, Podhradský, Drahno, Matejka, Wtorek, Zuziak, Kočiš, Koštialik (72. Hančin), Balvan, Dietrich.
Hostia nastúpili na stretnutie so zabezpečenou obranou, ktorou sa domácim ťažko prechádzalo. Najväčšiu príležitosť prvého polčasu mal Cetera, ale nedal. Ten si to vynahradil v druhom polčase, keď v 68. min. ušiel, prihral Rolčekovi, ktorý sa v samostatnom úniku presadil. V závere sa na ihrisku iskrilo, najskôr bol vylúčený domáci Kosa, hostia vycítili príležitosť,ale zverencom Vladimíra
Hýlla sa už stav nepodarilo vyrovnať.

KYSUCKÝ LIESKOVEC – TVRDOŠÍN 4:1 (2:1)
Góly: 46., 79. Šebík, 3. Minárik, 21. Ľ. Horecký – 16. Bažík. ŽK: Hollý za Kys. Lieskovec.
Kysucký Lieskovec: Kasman – Minárik, Zuziak, P. Horecký, Mihalda, Mrenka, Ľ. Horecký, Minarčík, Šebík, Hollý (61. Smatana), Pa. Povinec  (81.Chládek).
Kysučania boli počas stretnutia lepším mužstvom, potrvdili svoj jarný progres opierajúc sa o útočný futbal. Potešil gól Horeckého, lahôdkové zakončenia predviedol Šebík, ktorí patrí po jarnom príchode k najvýraznejším postavám súťaže. Hostia si výrazne zahatili šancu za postupom.

LIETAVSKÁ LÚČKA – TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA 2:0 (0:0)
Góly: 52. Zuzula, 66. Papajčík. ŽK: Saniga (T. Štiavnička).
Lietavská Lúčka: Tvardek – Závodník, Papajčík, Sventek, Zuzula (88. Dlhopolček), Baranovič, Hroza, Turský (90. Beňadik), Knapec, Hudek, Pupiš.
Cementári mohli už v prvom polčase viesť rozdielom štyroch gólov, ale vytvorené príležitosti nepremenili. V druhej časti hry však boli efektívnejší, vsietili dva góly a Zuzula navyše nepremenil pokutový kop.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 23. KOLA:  Vrútky – Oravské Veselé 3:1 (3:0), Letrik, Scherer, Gorgosz – Kempný. Liptovský Hrádok – Oravská Jasenica 4:0 (2:0), Babic 2, Janiga, Baďo. Trstená mala voľno.

* Daňová sa zo súťaže odhlásila.

Program 24. kola – nedeľa 2. júna o 17.00 h: Or. Jasenica – K. Lieskovec, Tvrdošín – Vrútky, Or. Veselé – Stráňavy, Bytčica – Rosina, Makov – L. Lúčka, T. Štiavnička – Trstená, L. Hrádok má voľno