Žilinský Večerník

15. jún 2024 | Vít
| 22°C

Z regiónu

Varínčania v sobotu oslavujú výročie aj Deň detí

Obec Varín srdečne pozýva všetkých občanov aj návštevníkov spoločne osláviť 770. výročie prvej písomnej zmienky o obci Varín a zároveň aj Medzinárodný deň detí. Oslavy vypuknú v sobotu 25. mája 2024 na Námestí sv. Floriána.

23.05.2024 | 10:24

Pripravený je celodenný program, v ktorom si to svoje nájdu deti, rodiny aj tí starší. Úvod bude patriť folklóru, na pódiu vystúpia Folklórny súbor Dúha Krasňany, súrodenecká dvojica Agátka a Matúš Hliníkovci, Ľudová hudba z Doliny a s originálnym programom k výročiu sa predstavia aj žiaci ZŠ s MŠ Ondreja Štefku vo Varíne.

Po slávnostnom otvorení následne vystúpi Dychová hudba Varínčanka, domáca nestarnúca hudobná skupina Melodic Maurus, Juraj Strásky, THE STARS a martinská skupina TEAM REVIVAL. Hudobný program bude pokračovať večernou zábavou s DJ-om.

V programe nebudú chýbať ani vystúpenia úspešných Varínskych mažoretiek. Celým dňom bude sprevádzať moderátor Pali Verčík. „Veľmi sa tešíme, že na podujatí sa vo svojich stánkoch odprezentujú aktívne spolky, združenia a kluby pôsobiace v našej obci. Pripravené budú aj stánky s tradičnou remeselnou výrobou, kde si môžu návštevníci pozrieť ukážku výroby aj zakúpiť tieto výrobky. Týmto chceme odkázať na bohatú históriu varínskych cechov. Nezabudlo sa ani na stánky s občerstvením, v ponuke bude dokonca aj domáca kvaková polievka, ktorú pripravia šikovné žienky z miestnych spolkov,“ hovorí Juraj Tichý, kultúrny referent obce.

Pre deti sú pripravené nafukovacie atrakcie, drevený kolotoč, penová párty, ukážka hasičskej techniky, hasičská striekačka pre deti, maľovanie na tvár, cukrová vata a lukostreľba. Môžu sa tešiť aj na stánky hasičov, skautov, jaskyniarov, lyžiarov, futbalistov a Školy ochrany prírody.

V nedeľu 26. mája 2024 bude v Kostole Najsvätejšej Trojice vo Varíne hodová svätá omša k slávnosti Najsvätejšej Trojice.

Obec upozorňuje, že počas podujatia bude uzatvorená miestna komunikácia – časť Hrnčiarskej ulice od mostíka pri Správe NP MF po trhovisko.

„Všetkých srdečne pozývame osláviť naše výročie a tešíme sa na stretnutie,“ dodáva Tichý.

Autor: - r -

Foto: archív obce Varín

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod