Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

7. máj 2021 | Monika
| 6°C

Šport

Vlci kontra Panteri: Aké bude štvrťfinále SHL podľa Leška a Reháka?

Pikantná séria pre žilinských odchovancov na oboch stranách barikády. Aj o tom bude štvrťfinále SHL medzi Žilinou a Považskou Bystricou. Za Považanov hrá pätica Žilinčanov Martin Leško, Martin Turian, Milan Drevenák, Tomáš Nádašdi a Milan Dolinajec. Naopak zo strany Vlkov pôsobil túto sezónu na hosťovaní v Považskej Bystrici útočník Dominik Rehák. Dodávame, že zo súčasného kádra Žiliny je jediným odchovancom Považskej Bystrice obranca Lukáš Dubeň.

09.03.2021 | 12:05

PANTER MARTIN LEŠKO: ŽILINA BUDE POD TLAKOM

 

Ako veľmi sa tešíte na malé derby proti Žiline?

V prvom rade sme šťastní, že play-off vyšlo na poslednú chvíľu. V Topoľčanoch sme prehrávali po prvej tretine 1:0, museli sme vyhrať a fakt sme ďalšie dve tretiny hrali dosť dobre. Na Žilinu sa tešíme, no sme realisti, vieme, kto je papierový favorit série.

Môžete súpera vôbec niečím zaskočiť alebo je herný rozdiel obrovský?

Karty sú vopred rozdané, oni musia a my môžeme. Práve ten tlak môže Žilinu zväzovať a my z toho môžeme čosi vyťažiť. Myslím si, že ak budeme dodržiavať herný systém, s čím máme dosť problém, tak môžeme súpera potrápiť.

Ste rodený Žilinčan, máte dvojnásobnú motiváciu potrápiť svoj materský klub?

Určite vypíšem aj spoločne s ostatnými Žilinčanmi v kabíne pred každým zápasom série finančnú odmenu do kabíny v prípade výhry, potom sa z toho na posedení po sezóne kúpia pivká či klobásky.

Ste obrancom, ak by došlo k nejakej bitke, ste na to pripravený?

Nemám problém zhodiť rukavice, ale snáď k tomu nedôjde s niekým, s kým som odmalička vyrastal. Hráme hokej, čo je kontaktný šport a ak sa aj pobijeme, tak to bude len na ľade. Pokojne po zápase môžeme potom skočiť na dobré pivo. Určite sa nechystáme predať kožu Žiline len tak lacno, budeme stále bojovať.

 

VLK DOMINIK REHÁK: NA ĽADE KAMARÁTA NEPOZNÁM

 

Budete rozdávať rady spoluhráčom pred štartom série, keďže ste mesiac pôsobili v Považskej Bystrici?

Zrejme sa netreba nič pýtať. Hrali sme s Považskou Bystricou štyrikrát, tréneri ich majú dobre zmapovaných. Myslím si, že môj názor nebude podstatný. Dostatočne sa na nich pripravíme cez rôzne rozbory na videu a v dôkladnom tréningu na ľade.

Ste veľkým favoritom série, skončí podľa vás  jasne 4:0 vo váš prospech?

Všetky doterajšie výhry v základnej časti sú nepodstatné, vyraďovačka je nová súťaž a musíme ísť do každého zápasu s pokorou a odhodlaním. Byť favoritom na papieri je jedna vec, ukázať to na ľade druhá a tá podstatnejšia.

Aký rituál pred štartom play-off sa uchytil v kabíne?

Nebude to nič špeciálne, určite si necháme zapustené brady a časom sa uvidí, či sa niečo za pochodu vymyslí.

V tíme Považskej Bystrice pôsobí viacero žilinských odchovancov, nebudete mať problém zhodiť na ľade rukavice aj proti nim?

Vo svete veľakrát vidíme, že na ľade sa pobijú aj kamaráti. Ja osobne kamaráta na ľade nepoznám, ak to bude potrebné, zhodím rukavice proti hocikomu. Samozrejme, po stretnutí je to iný príbeh. Šport je šport a život niečo iné.

Už sa neviete dočkať ako tím prvého zápasu?

Posledné týždne boli psychicky náročné. Predsa, sme prví v tabuľke s veľkým náskokom a máme to v hlavách. Teraz prichádza tvrdý boj o splnenie nášho cieľa. Verím, že aj fanúšikovia nás budú hnať doma z obývačiek dopredu, klub urobil maximum, aby sa dali pozerať prenosy naživo cez YouTube kanál.

 

 

 

 

Autor: Juraj Vnuk, redaktor

Foto: Daniel Stehlík - cvak.sk

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod