Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

31. júl 2021 | Ignác
| 20°C

Spravodajstvo

Vydarený Swap rastlín v Žiline

V poradí už 3. ročník eventu Swap rastlín sa konal na železničnej stanici Žilina – Záriečie. Organizátorky výmeny Simona Grinčová a Petra Čechová nám potvrdili, že láska k rastlinám rastie čoraz silnejšie aj v Žiline.

16.06.2021 | 17:48

„Myšlienka akcie prišla spontánne. Inšpirovali sme sa zahraničím, kde to funguje bežne. Zohrala tam aj samotná láska k rastlinám. Sme milo prekvapené, koľko ľudí dorazilo. Je tu aj mnoho nových tvárí. Samotná stanica chce prilákať návštevníkov rôznorodými akciami: divadlom, koncertami, diskusiami či dielňami pre deti. Táto akcia sa zaraďuje k tým, ktorá volá milovníkov prírody, záhradiek, kvetov. Je tu dosť veľa mladých ľudí. Vysokú účasť pripisujeme obdobiu po pandémií, ľudia chcú byť opäť v dave, v spoločnosti,“ povedali organizátorky podujatia a vysvetlili aj praktické fungovanie. „Malo by to fungovať tak, že koľko kusov sa donesie, toľko by si malo aj odniesť. Pri tomto type swapu nie je potrebná finančná hotovosť. V prípade ak aj návštevník nedoniesol so sebou rastlinku na výmenu, môže si odniesť napríklad odrezky. Okrem samotnej výmeny rastliniek sme pripravili vegánske občerstvenie. Prišli napríklad aj dve baby, vyrábajúc betónové kvetináče. Nemohla chýbať ani tombola.“

 

ČO JE TO SWAP? 

Swap je vzájomná výmena oblečenia a zároveň účinný a priateľský spôsob ako dať svojmu peknému, nepoškodenému a vyčistenému oblečeniu druhú šancu. Do povedomia sa aj v Žiline dostál práve skloňovaní termín Swap rastlín, ktorý funguje na rovnakom princípe ako výmena oblečenia.

Autor: Marika Štulajterová, redaktorka

Foto: archív

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod