Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

20. september 2020 | Ľuboslav, Ľuboslava
| 16°C

Šport

Žilina žila špičkovým tenisom: Fanúšikov ohúrili kvalitné výkony mužov i žien

Počas uplynulého týždňa mali možnosť žilinskí športoví fanúšikovia vidieť v akcii najlepších slovenských tenistov. Prestížnu sériu slovenských turnajov vyhrali v Žiline Lukáš Klein a Anna Karolína Schmiedlová.

04.08.2020 | 10:42

MOŽEME BYŤ VŠETCI HRDÍ

Tenisová rozprávka v Žiline počas štyroch dní nesklamala. Okrem krásneho areálu si organizátori vymodlili aj skvelé počasie bez jedinej kvapky. „Obavy sme mali len z počasia, lebo predpoveď nebola dobrá, no napokon sme mali ideálne počasie. Sme radi, že opäť v Žiline bolo pekné tenisové podujatie aj vďaka STZ s nápadom rozmiestniť turnaje aj do iných miest okrem Bratislave. Ohlasy najlepších slovenských tenistov ako Gomboša, Martina či Schmiedlovej boli čisto pozitívne a nikto sa nesťažoval. Ukázali sme, že tenis nie je len o Bratislave či Trnave, ale aj o ostatných kluboch. Žilina má nádherný tenisový areál, môžeme byť všetci hrdí, i keď za ním stoja súkromné peniaze,“ rozhovoril sa pre náš týždenník riaditeľ turnaja Anton Blaško. Ďalším pozitívnym prekvapením bola divácka účasť. „Už počas prvých dvoch  dní prišlo dosť ľudí, semifinálovej boje v sobotu sledovalo dokopy okolo 500 ľudí. Mohli sme zabezpečiť tribúnu, ale nechceli sme kvôli korone nič riskovať.“ Ostáva len veriť, že metropola severného Slovenska neostane opäť dlhší čas bez špičkového tenisu medzinárodnej úrovne. „Do roku 2007 sme robili veľké turnaje, lenže pod záštitou veľkých partnerov. Rád by som  zorganizoval väčší medzinárodný turnaj mužov i žien, ale na to je potrebné zohnať 25 tisíc eur. Bez sponzorov to nepôjde, organizačne by to zvládli špičkovo. Rád by som poďakoval všetkým spolupracovníkom, ktorí prispeli k úspešnej organizácii turnaja ako je Juraj Petráš, Veronika Blašková, Branislav Kališ, František Gažo, Štefan Smutný . Rovnako aj vrchnému rozhodcovi Michalovi Varmusovi, reštaurácii Vulcano za skvelé služby a špeciálne adresujem poklonu 15-ročnému Lukášovi Kličimunkovi za svedomitú prácu,“ doplnil Blaško.


 

ŽILINSKÉ TALENTY NEŽIARILI

V mužskej dvojhre sa zo žilinských hráčov TK Žilina predstavil Ivo Verčík (17), ktorému žreb prisúdil Lukáša Kleina. Po prehre 2:6 v dvoch setoch zhodnotil zápas nasledovne. „Beriem si z toho pozitíva, zistil som na čom mám pracovať,“ povedal zverenec trénera Adriána Partla a hráčove slová podčiarkol športový manažér TK Žilina Anton Blaško. „Je náš najlepší junior. Trošku som sa toho obával, lebo mal zdravotné problémy a predošlý turnaj skrečoval. Nemal veľkú šancu, ukázal svoje maximum, lebo momentálne je Lukáš Klein je azda najlepší slovenský hráč.“ V ženskom pavúku hájila žlto-zelené farby Mia Chudejová (17), ktorá v deň zápasu oslavovala narodeniny, no darček v podobe víťazstva nad Sofiou Milátovou nezískala. „Mala som vyhrať, ale cítila som obrovský stres pred stretnutím. Nejak ma to zväzovalo. Súperka hrala konštantne, v tajbrejku som dostala prasiatko, eso a tri čiary bolo po zápase. Super skúsenosť, ľudia boli fajn, že sa prišli pozrieť a cítila som ich podporu. Určite potrebujeme hrať sparingy s lepšími hráčkami, ak by som mala možnosť hrať v NTC a tak sa dá jedine zlepšovať,“ skonštatovala piata najlepšia slovenská juniorka svoje pôsobenie na domácom turnaji.


 

 

VÍŤAZMI KLIEN A SCHMIEDLOVÁ

V mužskej časti turnaja sa z celkového prvenstva tešil hráč NTC Lukáš Klein, ktorý vo finále porazil Filipa Horanského 6:4, 6:3. Na Žilinu nielen vďaka výhre spomínať v dobrom. „Hrával som tu v mladosti viacero turnajov, po dlhšom čase som sa objavil v Žiline bolo fajn stretnúť starých známych. Turnaj bol organizačne super zvládnutý, my hráči sme tu mali dostatočný komfort a ak sa naskytne ešte niekedy príležitosť, tak rád do Žiliny zavítam,“ povedal po titule. Medzi ženami zdvihla trofej nad hlavu najvyššie nasadená Anna Karolína Schmiedlová, keď vo finále porazila Rebeccu Šramkovú. „Z každého titulu mám radosť, v Žiline sa mi hralo vynikajúco. Pekné tenisové prostredie i výborní  ľudia mi dodávali energiu počas celého týždňa. Na tento turnaj budem mať dobré spomienky.“ Pre úplnosť mužskú štvorhru ovládol pár Miloš Karol/Tomáš Líška a medzi ženami zaknihovať triumf Chantal Škamlová/Romana Čišovská.

Autor: Juraj Vnuk, redaktor

Foto: Ľubomír Rendár, Daniel Stehlík

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod