Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

21. október 2021 | Uršuľa
| -0°C

Spravodajstvo

Žilinskou nemocnicou sa šíri hoax o tajnom očkovaní novorodencov

Budúce mamičky sa sťažovali na informáciu, ktorá sa k nim dostala. Hoax o tom, že v nemocnici po narodení očkujú bábätká, vedenie rázne odmietlo.

20.09.2021 | 17:25

Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení žilinskej nemocnici sa šíri hoax, ktorý nemocnica odmieta aj prostredníctvom sociálnej siete. „Dovoľujeme si upozorniť a zároveň absolútne odmietnuť informáciu, ktorá sa v tomto období, žiaľ, šíri medzi budúcimi mamičkami. Za žiadnych okolností a v žiadnom prípade po narodení tajne neočkujeme novorodeniatka proti ochoreniu COVID-19,“ informujem nemocnica.

Dnes na oddelení prijali budúcu mamičku, ktorá sa ešte pred pôrodom zdôverila s touto obavou a požiadala nemocnicu, aby sme jej dieťatko takto neočkovali, pretože to počula. „Ostali sme v šoku. Nesmierne nás mrzí, že niekto takýmto úbohým spôsobom zneužíva obavy budúcich mamičiek, ktoré sa pripravujú na pôrod a straší ich podobnými nezmyselnými klamstvami. Nikdy by sme si nedovolili pristúpiť k tak nezákonnému kroku a je nám až smutno, že sa vôbec nájde človek, ktorý dokáže šíriť podobné bludy,“ doplnili s tým, že v nemocnici očkujú vo vakcinačnom centre osoby nad 12 rokov, a to výhradne za prítomnosti a súhlasu ich zákonného zástupcu.

 

Autor: Alexandra Janigová

Foto: Archív FNsP

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod