26. apríl 2024 | Jaroslava
| -4°C

Biatlonový rozlet mladého Žilinčana Damiána Cesneka pokračuje

V mužských kategóriách biatlonu nepatrí Slovensko medzi svetovú elitu. Sledujeme však trend našich mladých pretekárov, či sa dokážu k najlepším priblížiť. V slovenskej juniorskej reprezentácii máme zástupcu žilinského klubu Damiána Cesneka pretekajúceho za ŠKP Žilina.

24.01.2022 | 14:45

Damian sa v prvej polovici decembra  predčasne  v horúčke vrátil z medzinárodných viackolových  pohárových pretekov IBU Cup z  talianskeho Martella hneď po úvodnej disciplíne a obsadil 67. miesto, pričom ochoreli všetci juniori. Zdá s,  že oddych  a domáce krátke sústredenie v Tatrách mu prospelo, keďže v úplnom závere roka 29. a 30. decembra  vyhral obidva preteky 1. kola Viesmannovho pohára v Osrblí, ktorý pozostával z rýchlostných pretekov a tých druhých s hromadným štartom. Od 13. januára slovenská juniorská reprezentácia súťažila na IBU cupe v slovinskej Pokljuke, kde najstarší  a najskúsenejší  Damián Cesnek  v dvoch individuálnych pretekoch – šprintoch na 10km skončil  v strede štartovného poľa (na 47. a  na 54. mieste), čo bolo najlepšie z našich juniorov Najväčší úspech však Damián zaznamenal v posledných pretekoch, ktorým bol zmiešaný štafetový mix a  beží sa systémom junior, juniorka, junior, juniorka.  Spolu so svojou tímovou kolegyňou  Zuzanou Remeňovou vybojovali krásne piate miesto zo 17 štafiet.  Obidvaja mali vynikajúce bežecké časy,  Damián v priemere tretí medzi juniormi. Škoda jeho nevydarenej  poslednej streľby, keď musel absolvovať aj trestné kolo. Ináč by naša dvojica neuveriteľne  siahala až na pódium.  Skončili totiž len  tri sekundy za štvrtým miestom, pričom v jednom momente boli aj tretí. Slovenská  biatlonová výprava ostáva v   Pokljuke  aj naďalej, keďže sa konajú majstrovstvá Európy juniorov. Okrem ME sa Damian  nominoval aj na majstrovstvá sveta juniorov v USA, ktoré by sa mali začať 4. februára v americkom Soldier Hollow, dejisku olympiády 2002.

Autor: - r -