Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

29. jún 2022 | Peter a Pavol, Petra
| 12°C

Spravodajstvo

Bývalý primátor Žiliny Igor Choma bude kandidovať na post župana Žilinského kraja

Igor Choma potvrdil, že bude vo svojom volebnom programe riešiť oblasti dopravy, zdravotníctva aj školstva.

18.06.2022 | 17:32

Bývalý žilinský primátor Igor Choma dnes (18. 6.) na tlačovej konferencii oznámil svoju kandidatúru na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja. Jeho kandidatúru podporili na besede aj poslanci Národnej rady Slovenskej republiky Róbert Fico a Juraj Blanár.

Robert Fico uviedol, že jeho úlohou nie je chrliť síru na súčasné vedenie žilinskej župy, napriek tomu, že by sa dalo veľa povedať. No podľa jeho slov je pôsobenie predsedníčky pani Jurinovej jedna veľká premárnená príležitosť, čo zodpovedá charakteru súčasnej vlády. „Padlo rozhodnutie, že ak bude SMER – sociálna demokracia nominovať kandidáta do tejto významnej funkcie, musí spĺňať elementárne politické kritériá. Prvým základným kritériom je schopnosť profesionálne zvládať témy, ktoré funkcia predsedu samosprávneho kraja prináša. Druhým predpokladom je politická schopnosť, teda mať elementárne znalosti z toho, ako funguje politika, ako fungujú vzťahy medzi politickými stranami. Ďalším predpokladom je schopnosť tohto človeka viesť dialóg s inými politickými subjektmi a nakoniec schopnosť nového predsedu samosprávneho kraja viesť sociálny dialóg, ktorý chýba tak na úrovni celoslovenskej, ako aj na úrovni niektorých slovenských regiónov,“ vymenoval Fico.

Choma doplnil niekoľko oblastí svojho programu. „Oblasť dopravy je mimoriadne zanedbaná, o diaľniciach nebudem hovoriť. Ale keď si občan tohto kraja položí otázku, čo sa preboha robí, keď idem na Kysuce, keď idem okolo Ružomberka, keď idem do Rajeckej doliny, keď idem kdekoľvek, tak necíti žiadnu podporu z toho kraja žiadnym spôsobom. Pani županka premárnila aj to, že za ňou stojí vlastná strana, že za ňou stojí jej priamy príbuzný, minister financií, nevyužila túto možnosť,“ uviedol Choma. Spomenul tiež zanedbané oblasti zdravotníctva a školstva.

Autor: - r -

Foto: FB SMER-SD

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod