Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

24. február 2024 | Matej
| 5°C

Kultúra

Legendárna Kata dcéra kata opäť na javisku Bábkového divadla Žilina

Už v piatok 26. januára 2024 o 19:00 hod sa na javisko Bábkového divadla Žilina vráti legendárna inscenácia z pera a v réžii Jakuba Nvotu – Kata dcéra Kata – určená (nielen) pre žilinských patriotov od 12 rokov. Vďaka neutíchajúcemu diváckemu záujmu sa v novom obsadení vracia komédia plná humoru, paródie a vtipu pre najširšie vrstvy divákov.

22.01.2024 | 11:50

Ako všetci dobre vieme, každé mesto má svoje tajomstvá, príbehy a legendy. Hovoria o nich pamätníci, rozprávajú ich rozprávači, a mnohé sú zapísané aj v mestských archívoch. Viažu sa k rôznym miestam mesta – k budovám, hradbám, námestiam, katakombám alebo úzkym uličkám. A svoje legendy má aj mesto Žilina. Tie, ktoré hovoria o žilinskom katovi, sa stali inšpiráciu práve pre inscenáciu s názvom Kata dcéra kata.

Príbeh sa motá okolo zákerného kastelána z Budatínskeho zámku, ktorý si robí zálusk na slúžku radného pána. Tá však miluje mladého kováča. Kastelán sa chce krásnej slúžky zmocniť za každú cenu, preto sa všemožne snaží prekaziť ich lásku. Niť príbehu nás zavedie až na popravisko, ktorému vládne mestský kat. A paradoxne, aj vďaka nemu sa nakoniec podarí rozťať uzol zamotaného príbehu ľudskej lásky, vášne a závisti.

Scenár a réžia: Jakub Nvota
Dramaturgia: Peter Palik
Scéna a kostýmy: Miro Daubrava, Jaro Daubrava
Hudba: Peter Vaňouček

Hrajú: Ján Demko, Anna Homolka-Čitbajová, Braňo Bačo, Bibiana Tarasovičová, Jana Eliášová, Martin Frank, Peter Vaňouček a.h.

Autor: - r -

Foto: archív BDŽ

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod