Festival otvorí v nedeľu 14. 6. v príjemnom prostredí Château Gbeľany jedinečný slovenský komorný súbor Banda. Ich originálne úpravy ľudových piesní s príchuťou world music, jazzu a iskrivého hudobníckeho humoru nepochybne spríjemnia večer milovníkom všetkých žánrov.
Na druhom festivalovom koncerte v pondelok 15. 6. bude znieť v úchvatnom priestore Rímskokatolíckeho kostola Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Kysuckom Novom Meste pestrá mozaika diel od starých majstrov až po súčasnú hudbu, doplnená o katalánske ľudové piesne v programe medzinárodného komorného tria Fononesia. Španielska sopranistka Mireia Latorre, švédsky klarinetista Fredrik Carlquist a slovenský hráč na violu da gamba Peter Krivda pozývajú na citlivú hudobnú cestu naprieč časom aj emóciami.
Cracow singers.
V utorok 16. 6. budú v podaní slovensko-slovinského gitarového dua Adam Svitač a Nejc Kuhar znieť brilantné úpravy známych melódií opier W. A. Mozarta a G. Rossiniho talianskeho gitarového virtuóza 19. storočia Maura Giulianiho i romantické skladby bratislavského rodáka, gitaristu a skladateľa J. K. Mertza, ktorého 220. výročie narodenia a 170. výročie úmrtia si v tomto roku pripomíname. Umelecký zážitok umocní priestor zrubového Kostola sv. Juraja v Žiline-Trnovom.
Na hudobnú cestu z Latinskej Ameriky do Indie sa vydajú návštevníci Rímskokatolíckeho kostola sv. Bartolomeja v Čadci v stredu 17. 6. Flautista János Bálint a gitaristka Boglárka Bálint z Maďarska prinesú do chrámového priestoru temperamentné latinskoamerické rytmy, pastorálnu fantáziu, uhorský a rumunský folklór aj indickú exotiku v dielach Astora Piazzollu, Bélu Bartóka, Ravi Shankara a ďalších.
Kostol v Čadci.
Na piatom koncerte festivalu, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 18. 6. v kaštieli Burg v Považskom Podhradí, bude znieť hudba velikánov českej hudby – Bedřicha Smetanu a Antonína Dvořáka. Ich nesmrteľné cykly Má vlast a Slovanské tance uvedú v jedinečných úpravách pre dve harfy svetovo uznávaná česká harfistka Jana Boušková a výnimočná srbská umelkyňa Minja Stojanović. Publikum potešia relaxačné tóny harfy v spojení s neopakovateľnou atmosférou historického priestoru.
Minja Stojanović.
V piatok 19. 6. sa na pódiu v históriou dýchajúcom priestore Synagógy v Bytči stretnú charizmatický akordeonista Jakub Jedlinský a husľový virtuóz Pavel Fischer, ktorí publikum nadchnú brilantnými úpravami, spontánnymi improvizáciami a vlastnými skladbami plnými energie a fantázie – od známych melódií až po ľudové inšpirácie.




