Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

4. december 2022 | Barbora
| 5°C

Šport

Nezbudská Lúčka bola hore nohami: Celá dedina konečne zažila poriadnu eufóriu

Dráma až do posledného kola. Futbalisti Nezbudskej Lúčky museli v poslednom zápase na pôde Ovčiarska vyhrať, aby postúpili do 2.triedy ObFZ Žilina. To sa im po výhre 4:2 aj podarilo, a tak nastal vzácny paradox, keď na ihrisku oslavovali v jeden moment oba tímy svoj postup do vyššej súťaže. Viac o ceste Nezbudskej Lúčky za postupom nám povedal hrajúci tréner Branislav Horecký.

21.06.2022 | 17:48

Po zlúčení dvoch tretích tried bolo jasné, že zo súťaže musia postúpiť dva celky. Od úvodu bolo na čele favorizované Ovčiarsko a druhú priečku si striedala Divinka, Hrabové či Terchová. Počas jari však začali búchať na postupové dvere aj hráči Nezbudskej Lúčky. „Toto nikto nečakal pred štartom jarnej časti, veď sme išli zo siedmeho miesta. Druhú polovicu sme si išli zahrať, troška sa po zmene trénera pomenili veci, chytil sa toho ja a nejak nám to vyšlo,“ hovoril v našom rozhovore hrajúci tréner tímu Branislav Vršanský, ktorý zrejme našiel správnu trénerskú mágiu. „To by som nepovedal, ale celkom sme sa v kabíne upokojili a v tíme je dosť mladých hráčov. Zohrali sme sa, vedeli sme čo môžeme od seba čakať, poskladali víťaznú zostavu a už to išlo.“ Nezbudská Lúčka ťahá unikátnu sériu bez prehier, veď naposledy padla na pôde Divinky 3. októbra 2021. Odvtedy si drží neporaziteľnosť, čo potvrdila na pôde Ovčiarska, i keď sa zápas nevyvíjal podľa ich predstáv. „Brutálne ťažko sa hrá pod tlakom už od jeho úvodu, si myslíte, že máte čistú hlavu, ale vy jednoducho musíte. Máme šnúru šestnásť zápasov bez prehry, čo o niečom svedčí, ale zas proti Ovčiarsku to bola aj o šťastí,“ dodal Horecký.


 

 

V malej dedinke pri Strečne futbal na určitý čas zmizol z oblastnej mapy, no pred touto sezónou partia nadšencov dala všetko dokopy a podaril sa im veľký úspech. „Celá dedina bola hore nohami, konečne sa čosi podarilo a bola to riadna eufória. Dva roky sa nič nerobilo, futbal sa dokonca zrušil, dávalo sa to dokopy a toto je dobrý odkaz pre všetkých, ktorých sa to týka, že podporovať šport a konkrétne futbal má svoj zmysel. Nerobíme to len z obyčajného zábavy, ale dávame do toho maximum,“ povedal Horecký na margo postupových osláv po príchode domov z Ovčiarska. Všimli sme si, že ešte na ihrisku urobili hráči Nezbudskej Lúčky pekné gesto, keď svojmu súperovi ako víťazovi ligy zatlieskali. „Treba im uznať kredit, lebo majú výborné mužstvo. Klobúk dole pred nimi, prehrali len dvakrát a zaslúžia si od nás minimálne potlesk.“ Do novej sezóny to bolo od Horeckého jasné, stručné a výstižné. „Chceme hrať pekný futbal a ja verím, že o tie najvyššie pozície.“

Autor: Juraj Vnuk, redaktor

Foto: Ľubomír Rendár

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod