Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

9. december 2023 | Izabela
| -3°C

Kultúra

Radi sa bojíte? Hrad Strečno bude koncom októbra plný duchov a strašidiel

A to pri príležitosti podujatia Noc duchov, tekvíc a strašidiel, ktoré sa na hrade Strečno uskutoční v sobotu 26. októbra.

01.10.2019 | 15:15

Hovorí sa, že tajuplný, stredoveký hrad je ideálnym domovom rôznych nadprirodzených bytostí. Či je to pravda, zistíte počas podujatia Noc duchov, tekvíc a strašidiel v sobotu 26. októbra. Na konci sezóny sa tam budú diať veci!

Návštevníci sa nielen stretnú s rôznymi desivými postavami, ale dokonca sa dozvedia, ako sa im brániť.


„Na vlastné oči uvidia, či pomôže cesnak, drevený kôl alebo svätená voda. Stretnú hradného kapitána, ktorý tvrdí, že strašidlo na hrade nikdy nevidel. Zopár upírov sa tam predsa len objaví a chýbať nebudú ani bosorky. A to nie hocijaké. Kto podľahne ich tancu, nemusí sa už vrátiť domov. Ak mu od strachu vyschne v hrdle, môže sa osviežiť v takzvanom Strašibare a dopriať si nezvyčajné nápoje. Trasúci sa žalúdok zas pošteklia jedlá zo stredovekej kuchyne. Zaujímavá bude i medzinárodná škola strašenia, v ktorej vyučuje profesorka Hrôzostrašná. Jej žiaci budú musieť zvládnuť tri základné zásady strašenia a ich umenie si niektorí prítomní vyskúšajú na svojej koži,“ pozýva správkyňa hradu Strečno Katarína Repáňová.  

Autor: - r -

Zdroj: PMZA

Foto: PMZA

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod