Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

19. január 2022 | Drahomíra
| -4°C

Spravodajstvo

Rozsiahle odstávky elektriny sa budú týkať aj Žiliny  

Bez elektriny budú na potrebný čas stovky domácností.

26.11.2021 | 14:34

 

Ohlásený čas odstávok sa môže za priaznivých okolností výrazne skrátiť. Každý odberateľ môže zadarmo využívať službu, ktorá ho automaticky informuje o všetkých plánovaných obmedzeniach formou e-mailu alebo SMS správy. Stredoslovenská distribučná (SSD) pripravuje počas budúceho týždňa štyri pracovné akcie s výraznými obmedzeniami distribúcie elektriny. Dotknú sa takmer tritisíc domácností na viacerých miestach severného Slovenska. Na príčine budú preložky elektrických vedení a nevyhnutná údržba.

Okres Žilina

V obci Divina naplánovala SSD odstávku elektriny na utorok 30. novembra. Potrvá v čase od 7. do 18:30 h a zasiahne zhruba 850 odberných miest. Prerušenie dodávky na úrovni vysokého napätia bude potrebné počas prekladania elektrického vedenia. Krajské mesto Žilinu čaká rozsiahlejšia odstávka elektriny v piatok 3. decembra. V čase od 7:30 do 15:30 h nepôjde elektrický prúd na Bajzovej a Lenčovej ulici. Pocíti to približne 600 odberných miest. Dôvodom bude revízia a údržba distribučnej trafostanice.

Okres Kysucké Nové Mesto

Obce Ochodnicu a okrajovo Neslušu čaká odstávka elektriny vo štvrtok 2. decembra od 7:30 do 17:30 hod. Viac ako 800 domácností zostane bez elektrickej energie z dôvodu preložky energetického zariadenia.

"Vo všetkých spomenutých prípadoch sú odstávky elektriny nevyhnutné pre charakter plánovaných prác a najmä bezpečnosti. Ak to okolnosti dovolia, pracovníci Stredoslovenskej distribučnej môžu jednotlivé odstávky ukončiť aj v kratšom čase. Dotknutých obyvateľov však energetici žiadajú, aby sa na obmedzenia patrične pripravili a boli trpezliví. V prípade, že by sa údržbové práce na energetických zariadeniach nevykonali včas, ohrozilo by to ich spoľahlivú a bezpečnú prevádzku," informoval Miroslav Gejdoš špecialista externej komunikácie SSD.

Zoznam všetkých odberných miest, ktorých sa odstávky týkajú, je dostupný na internetovej stránke Stredoslovenskej distribučnej. Odberatelia môžu využiť aj možnosť bezplatnej registrácie telefonického alebo e-mailového kontaktu. Prostredníctvom neho im bude SSD zadarmo zasielať informácie o všetkých plánovaných odstávkach na ich odbernom mieste s niekoľkotýždňovým predstihom.

 

 

 

 

 

 

Autor: - r -

Foto: SSD

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod