Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

19. jún 2021 | Alfréd
| 14°C

Z regiónu

V Turzovke opravujú oporný múr, ktorý vo februári poškodil rozvodnený potok. Práce ukončia v lete

Žilinská župa začala so sanáciou oporného múru a vozovky v Turzovke, ktorú poškodil vodný tok. Práce by mali byť ukončené v lete a stáť budú viac ako 340-tisíc eur.

02.06.2020 | 13:00

Pôvodný oporný múr nahradí nová pilótová stena v trase pôvodného múru v dĺžke 82,6 metra vrátane železobetónového venca. Súčasťou prác bude aj oprava časti vozovky, odvodnenie svahu, rekonštrukcia priepustu a osadenie bezpečnostných prvkov a zvodidiel.

Oprava vozovky so sebou priniesla aj čiastočne obmedzenia v doprave. Tá je vedená do jedného jazdného pruhu a premávku riadi svetelná signalizácia. ,,Do dnešného dňa zhotoviteľ zrealizoval zatrubnenie a uloženie panelov v mieste existujúcej priekopy za účelom rozšírenia jazdného pruhu, aby bola zabezpečená plynulá doprava po stavenisku. V súčasnosti kompletizuje vrtnú súpravu a následne zaháji práce na vŕtaní pilót," priblížil generálny riaditeľ Správy ciest ŽSK Pavol Liška.


Stavba bola odovzdaná zhotoviteľovi koncom apríla. Práce by mali  podľa zmluvy trvať štyri mesiace.

K poškodeniu oporného múru a komunikácie na ceste II/484 medzi Turzovkou a Klokočovom došlo vo februári tohto roku, kedy po intenzívnych dažďoch stúpla hladina vodného toku Predmieranka a narušila sa statika oporného múru a vozovky. Mesto Turzovka pristúpilo k vyhláseniu mimoriadnej  situácie.

 

Autor: - r -

Zdroj: ŽSK

Foto: ŽSK

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod