Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

21. október 2021 | Uršuľa
| -0°C

Spravodajstvo

V žilinskej nemocnici sa situácia zhoršuje, zasadol aj krízový štáb

V žilinskej nemocnici stúpol počet hospitalizovaných pacientov s Covid-19. Kvôli nepriaznivej situácii zvolali aj krízový štáb.

04.10.2021 | 17:45

Žilinská nemocnica dnes informovala o kritickom zhoršení situácie v súvislosti s hospitalizáciou a vývojom zdravotného stavu pacientov s ochorením COVID-19.

"V priebehu minulého týždňa začal výraznejšie stúpať počet príjmov pacientov s ochorením COVID-19, len za uplynulý víkend sme od piatka prijali 17 nových pacientov. Aktuálne je v COVID pavilóne hospitalizovaných 38 ľudí, ich zdravotný stav sa v mnohých prípadoch veľmi rýchlo zhoršuje, pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu vyžaduje už 9 ľudí, z nich 8 je v kritickom stave," informovala Lenka Záteková, hovorkyňa nemocnice s tým, že tri štvrtiny z celkového počtu hospitalizovaných pacientov sú nezaočkované.

"Zaočkovaní pacienti, ktorí vyžadujú hospitalizáciu, sú vo všetkých prípadoch ťažko chorí s inými pridruženými ochoreniami, prevažne onkologickí pacienti alebo s vážnymi kardiologickými ťažkosťami. Najmladší hospitalizovaný pacient má 21 rokov, je nezaočkovaný, bez pridružených diagnóz. Ochoreniu v našej nemocnici podľahlo od začiatku septembra, žiaľ, už 7 ľudí," priblížila. 

V rámci Žilinského kraja je najviac pacientov hospitalizovaných v žilinskej nemocnici a v nemocnici v Čadci, pričom obe nemocnice nemajú infekčné ani pľúcne oddelenie. Máme preto veľký problém s personálnym pokrytím COVID oddelenia a v tejto chvíli sme už nútení obmedzovať tímy zdravotníkov na tzv. „bielych“ oddeleniach, keďže nemáme inú možnosť ako pokryť služby a poskytnúť starostlivosť o ťažko chorých pacientov s ochorením COVID-19.

"Dnes (pondelok 4.10.2021) zvolala žilinská nemocnica dokonca mimoriadny krízový štáb, ktorý sa uskutočnil v obedných hodinách. O ďalších opatreniach a výsledkoch budeme informovať."

 

 

Autor: - r -

Foto: Alexandra Janigová

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod