Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

2. jún 2023 | Xénia
| 6°C

Spravodajstvo

Veľkonočnú atmosféru ste si mohli vychutnať v Novej synagóge

Tradičný, a medzi Žilinčanmi obľúbený, Veľkonočný Malý trh sa koná každoročné pod kupolou Novej synagógy. Ponuka bola ako vždy bohatá.

29.03.2023 | 08:43

Našli ste tu overených trhovníkov, ale aj úplné novinky. „Veríme, že okrem vašich očí a duší sme potešili aj vaše chuťové poháriky. Ostali sme pri vstupnom 3 eurá, v ktorom okrem vstupu na trh a do Novej synagógy ste si mohli vychutnať aj kávu. Zaplatením vstupného nám pomôžete zaplatiť zvýšené ceny energií,“ napísali organizátori akcie.

 Trh bol otvorený počas celej soboty 25. marca. „Skladal sa z knižnej burzy a z klasického trhu. Na burze nechýbali knihy, platne ale aj spoločenské hry. A čo sa týka trhu, tak ponuka bola klasická od keramiky, jedla, zaváranín, šperkov, oblečenia, sviečok až po drevené výrobky. Prišli ľudia rodiny s deťmi, aj starší, mladí. Tešíme sa, že prišlo toľko ľudí. Nemali sme nejaké zvláštne opatrenia kvôli pandémii, ale upustili sme od predávania za keramické mince hlavne pre dodržiavanie hygieny. Začíname cítiť väčší záujem od ľudí,“ povedala Mária Eliášová, dramaturg pre program pre deti a zodpovedná osoba za komunitné trhy.

 

      

Autor: Alexandra Janigová

Foto: Autorka

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod