Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

17. január 2022 | Nataša
| -3°C

Kultúra

Vernisáž výstavy Báby a ich háby v Makovického dome čoskoro

Makovického dom v Žiline budú počas augusta zdobiť krojované bábiky, svadobné vence a party. Pozrieť si ich bude možné na výstave Báby a ich háby, ktorú Krajské kultúrne stredisko v Žiline pripravuje pri príležitosti 58. ročníka FF Jánošíkove dni v Terchovej.

22.07.2020 | 14:57

Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 30. júla o 15.00 hod. Návštevníci sa môžu tešiť na krojované bábiky a fotografie tradičného odevu z rôznych slovenských obcí a miest, napr. Terchová, Liptovské Sliače, Dobrá Niva, Smižany, Valaliky, Piešťany či Trnavya. Svadobné vence a party pochádzajú z autorskej dielne Anny Kulichovej, ktorá sa pri tvorbe inšpirovala tradičnými partami, rovnako z rôznych regiónov na Slovensku. Informácie poskytla manažérka Krajského kultúrneho strediska Daniela Srnanková.

"Výstava v Makovického dome v Žiline potrvá do 26. augusta a sprístupnená bude v pracovných dňoch od 8. do 16. hodiny (po dohode so zamestnancami KrkS aj v iných ako uvedených hodinách). Na vernisáž a výstavu pozýva organizátor Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja," uviedla Srnanková. 

Autor: - r -

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod