27. apríl 2024 | Jaroslav
| 3°C

Šport

Žilinský „starý bobor“ obhájil titul majstra Slovenska

Za pekného počasia sa v rámci Rajeckého maratónu konal aj 16. ročník rýchlostného inline korčuľovania na polmaratónskej trati z Rajca do Čičmian. Krásna, ale náročná trať preverila zhruba stovku pretekárov zo Slovenska i susedného Česka.

17.08.2020 | 17:35

Kolotoč pretekov v inline sa pre koronu iba pomaličky rozbieha, ale organizátori aj pri určitom zredukovaní štartového poľa odviedli výbornú prácu. Preteky boli zároveň majstrovstvami Slovenska inline v polmaratóne. V nabitej konkurencii sa nestratili ani žilinskí korčuliari, keď Anton Králik (muži nad 30 rokov) získal 2. miesto, Marek Kasanický 6. miesto. V kategórii nad 40 rokov skončil Milan Ondruš na 8. mieste a v kategórii nad 60 rokov získal „starý bobor“ Vojtech Kasanický 1. miesto, čím obhájil titul majstra Slovenska v polmaratóne. V tejto kategórii sa na 3. mieste umiestnil Ferdinand Ferenc.

Autor: - r -