Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

5. apríl 2020 | Miroslava
| 11°C

Zaujalo nás

Ani úrazy zubov neohrozia prípravy na svadbu či rokovanie

Ak prídeme o zub alebo si ho poškodíme, nie je to nič príjemné. Športujeme, školské prázdniny sú v plnom prúde. Stačí aj malá nepozornosť a „veľký“ problém je na svete. Žilinská zubná klinika Schill Dental Clinic je presne to, čo hľadáte – kvalita. Kvalitná odborná pomoc vo chvíli, kedy ju potrebujete. Hneď, bez čakania a s výsledkom, ktorý zaručí, že po piatkovej nehode na svahu už nebude ani chýru.

26.02.2020 | 10:00

Na strach nemáme čas ani dôvod

„Nedávno k nám, do Schill Dental Clinic, tu, v Auparku, prišla mladá žena, ktorá si nešťastnou náhodou pri hre s deťmi zlomila zub. Jej beznádej v očiach bola umocnená tým, že na druhý deň ju čakal ples, na ktorý sa veľmi tešila. Zavolala k nám s tým, že si nevie rady. Viete si to predstaviť, však? Ešte v ten istý deň odchádzala od nás šťastná a doslova so žiarivým úsmevom,“ spomína MUDr. Alexander Schill, primár kliniky.

Takýto scenár v rôznych obmenách môže stretnúť kohokoľvek z nás. Ak náhoda alebo naša neopatrnosť spôsobí, že si zub vylomíme, odštiepime alebo zlomíme – nemusíme podliehať beznádeji. Návštevu zubára naozaj, nielen v takýchto prípadoch, nemusíte odkladať. „Aj v srdci Slovenska jednoducho ľudia rozumejú kvalite, a preto u nás, v Žiline, tak ako v Bratislave, Košiciach či Prahe (kde klinika pôsobí), ponúkame pacientom špičkovú, bezbolestnú a rýchlu stomatológiu. Či už pri plánovaných ošetreniach alebo v urgentných prípadoch,“ dodáva špecialista.

Bez zuba neodídete

Nech je dôvodom poškodenia zubov akákoľvek situácia rozlišujeme, či je zub úplne vypadnutý aj s koreňom, ulomený alebo zlomený tak, že koreň ostal v ďasne.

„Vypadnutý zub určite hľadajme. Ak sa nám to podarí, podstatné je ho neumývať – iba opláchnuť, netrhať z neho kúsky ďasna. Tí odvážnejší si ho môžu nasadiť na miesto, kde chýba a bezodkladne ísť k zubárovi - rovnako aj v prípade, že nasadenie zuba nezvládneme.  Potrebujeme však zub zachovať mokrý, aby nevyschol. Buď ho cmúľajme ako cukrík, alebo ho uložme do nádobky so slinami alebo mliekom. U nás už urobíme, čo treba. Vrátenie, nasadenie vlastného zuba naspäť do úst je ideálne,“ vysvetľuje A. Schill.

V prípade, že sme vypadnutý zub nenašli, na klinike sa o nás postarajú. Hneď, bez čakania, rýchlo a bez bolesti. Vtedy, kedy to potrebujeme. „Chýbajúci zub vieme nahradiť implantátom, ktorý od prirodzeného zuba nerozoznáte. Vďaka odbornosti lekárov i technológiám, ktoré urýchľujú diagnostiku i ošetrenie, je pobyt pacienta v zubárskom kresle skrátený naozaj iba na nevyhnutný čas.“


Rovnako, ako pri vypadnutom, tak aj pri odštiepenom alebo zlomenom zube netreba návštevu zubára odkladať. „Ošetrenie poškodeného zuba, ktorého koreň ostal v ďasne, má takisto viac možností. Ak nájdete úlomok (čo je menej pravdepodobné ako pri vypadnutom zube) prinesiete ho k nám, vieme ho k zostávajúcej časti zuba jednoducho prilepiť a zafixovať materiálom, ktorý je podobný bielej plombe. Vo výsledku niet ani stopy po nejakom zákroku. Časti zubov sa v teréne alebo potrave hľadajú ťažko, čiže zvyčajne úlomky vlastných zubov nahrádzame fotokompozitnými materiálmi alebo korunkami na počkanie vo farbe vašich zubov, rozhodneme sa podľa rozsahu poškodenia.

Korunky na počkanie nie sú fikcia

Rozmeníme titulok na drobné. Pacient si sadne do kresla, lekár naskenuje jeho chrup do počítača. Tu, vo virtuálnom prostredí, vymodeluje ideálny tvar chýbajúceho zuba a informáciu z počítača hneď odošle prístroju CEREC. Je to fréza, ktorá z kúska keramiky vyrobí zub na mieru. Maximálne do dvoch hodín, po finálnej úprave a nasadení korunky odchádza pacient z ordinácie s kompletným, zdravým a pekným úsmevom. „ Pacienti sú často prekvapení napríklad z toho, že im nerobíme nepríjemné odtlačky a na finálne zuby nemusia čakať niekoľko týždňov tak, ako v minulosti,“ vysvetľuje lekár. Schill Dental Clinic je tým, čo pre svoje zuby hľadáte. Kvalita.


Termín k nám je „na zavolanie“

Termín na ošetrenie do Schill Dental Clinic Žilina dostanete podľa vášho želania. Pokojne aj po vašej pracovnej dobe. Vieme, že bolesť si čas nevyberá a ak treba, ošetríme vás hneď v ten istý deň. Ak máte napríklad zlomený zub, opravíme vám ho na počkanie, nespoznáte, kde bol odlomený a jesť budete môcť okamžite po ošetrení. Trvalý výsledok dostanete u nás na prvýkrát. Vymoženosti modernej stomatológie máte priamo v centre Žiliny, v Auparku, v chod od Bulváru, priamo pri zastávke trolejbusu.

www.schill.sk


Autor: - r -

Foto: www.schill.sk

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod