27. apríl 2024 | Jaroslav
| 13°C

Ostatný šport

Atletické nádeje zo Žiliny vybojovali medaily aj rekordy

Na Majstrovstvách Stredoslovenského atletického zväzu v Dubnici nad Váhom bol Atletický oddiel (AO) Žilina opäť veľmi úspešný. Jeho športovci vybojovali dve zlaté, šesť strieborných a dve bronzové medaily a k tomu veľa veľmi kvalitných osobných rekordov.

10.10.2019 | 18:26

Na pretekoch sa predstavilo celkovo 17 atlétov AO Žilina. V kategórii mladších žiakov a žiačok – Saša Duháčková, Emma Hudecová, Tamara Máleková, Simona Zábojníková, Simona Pirošíková, Richard Michlík, Dávid Gottwald, Teo Sabol a Rafael Výrostko. V kategórii najmladších žiakov Miška Čorejová, Peťka Duháčková (najmladšia pretekárka, roč. 2011), Tomáš Briš, Lukáš Raab, Alex Tomanica, Damián Kuder, Samo Bauček a Filip Machút.

Zlaté a strieborné Saška a Emma

Medzi najkrajšie súboje patrili tie medzi Sašou Duháčkovou a Emmou Hudecovou, ktoré spoločne bojovali v behoch na 60 a 150 metrov. V behu na 60 m obe bez problémov vyhrali svoje rozbehy, Saša si dokonca vytvorila osobný rekord 8,64 s. a postúpili do finálovej šestice pretekárok. V ňom predviedla svoj vynikajúci štart Saša a výsledný čas 8,51 sekundy znamenal nielen fantastický posun osobáku, ale aj titul majsterky kraja. Emma po opatrnom začiatku neuveriteľným spôsobom zvládla finiš a dobehla v čase 8,68 s., stotinu za osobákom na druhom mieste.

Boj Žilinčaniek pokračoval aj na dlhšej trati. Tentokrát bola Emma rýchlejšia. Osobák si posunula o takmer sekundu na 21,09 a zaslúžene vybojovala titul majsterky kraja. Saša dobehla na striebornej pozícii časom 21,45 s.

Dievčatá v zložení Pirošíková, Máleková, Hudecová a Duháčková si v štafete na 4 x 60 m z celkového počtu 11 štafiet počínali vynikajúco. Nad ich sily bola len jedna štafeta a mohli sa tešiť zo zisku strieborných medailí.

Ani ostatní sa nedali zahanbiť

O ďalší kov a posun osobného rekordu sa postaral Richard Michlík v skoku do diaľky, keď výkonom 462 cm obsadil druhé miesto.

V novom osobnom rekorde dobehla na 600-metrovej trati Tamara Máleková. Časom 1:53,54 min. získala striebornú medailu, ku ktorej pridala ešte 9. miesto na 150-metrovej trati.

V kategórii najmladších žiakov získal Damián Kuder po fantastickom výkone v behu na 600 m striebornú medailu, pričom svoj osobák vylepšil o 2 sekundy!

O dve bronzové medaily sa postaral v kategórii najmladších žiakov Tomáš Briš. V behu na 60 m vyhral svoj rozbeh a do šestky najlepších postúpil tretím najlepším časom. Toto umiestnenie potvrdil aj vo finále. V behu na 150 m sa predstavil po dlhšej dobe, a hneď bol z toho medailový úspech v podobe zisku bronzu.

Celkom sľubne sa vyvíjala aj štafeta najmladších chlapcov – Tomanica, Kuder, Raab, Briš. Došlo u nej však k porušeniu pravidiel a následne boli chlapci diskvalifikovaní.

Nemožno zabudnúť ani na ostatných pretekárov AO Žilina. Viacerí si vytvorili osobné rekordy a získali kvalitné umiestnenia: Alex Tomanica – 150 m – 4. miesto, 1000 m – 5. miesto a vylepšený osobný rekord o šesť sekúnd, Rafael Výrostko – 150 m – 7. miesto, 600 m – 8. miesto, Sima Zábojníková – 600 m osobný rekord zlepšený o dve sekundy, Dávid Gottwald 600 m – 11. miesto o dve sekundy zlepšený osobák, Miška Čorejová – skok do diaľky a o 17 cm zlepšený osobný rekord, Filip Machút na 60 m zlepšenie o 2 desatinky.

Autor: - r -